Річниця смерті Ганни Гаврилець

27.02.2023
Опис

27 лютого виповнюється рік від передчасної і трагічної смерті видатної композиторки, педагогині, лауреатка Шевченківської премії, голови Київської організації Національної спілки композиторів України Ганни Гаврилець.

Висловлюємо щирі співчуття українській мистецькій спільноті.

Ганна Гаврилець. Некролог ЛОНСКУ. Текст – Олександр Козаренко

Як відомо, Ганна Гаврилець народилась 11 квітня 1958 року у Видинові, на Івано-Франківщині. У 1982 році закінчила Львівську державну консерваторію імені Миколи Лисенка за спеціальністю композиція в класі професора Володимира Флиса, а у 1984 році — аспірантуру Київської державної консерваторії імені Петра Чайковського під керівництвом професора Мирослава Скорика.

Музикантка була багаторічним викладачем композиції в Національній музичній академії України. Серед її здобутків лавреатство Міжнародного конкурсу композиторів імені Іванни та Мар’яна Коців (Київ, 1995), Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, перемога на Всеукраїнському конкурсу композиторів «Духовні псалми третього тисячоліття» у межах хорового фестивалю «Золотоверхий Київ» (2001).

У творчій спадщині авторки є симфонічна, камерно-інструментальна, вокально-інструментальна музика. Особливою популярністю користується її хорова музика. Твори виконуються в Україні, Польщі, Канаді, Словаччині, Словенії, США, Швейцарії, Франції, Німеччині.

Пригадуємо минулорічний концерт пам’яті композиторки, що пройшов у рамках циклу “Україна. Музи не мовчать”:

З вдячністю віримо, що світло музики Ганни Гаврилець — наче невгасима свіча, яка нагадує новим поколінням про вічну красу музики, а отже, і її безсмертя.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...