«Подарунок лісового чарівника» від артистів Львівської філармонії

21.04.2022
Опис

Артисти Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика з музичною казкою “Подарунок лісового чарівника” виступили у різних куточках Львова та області, де тимчасово перебувають внутрішньо переміщені особи з дітьми та, зокрема, діти з багатодітних сімей та діти, позбавлені батьківської опіки.  Події відбулись в межах мистецького проєкту “З піснею до перемоги!“, що відбувається за сприяння Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації.

Впродовж квітня солісти Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика виступили з музичною казкою у різних куточках Львівщини, щоби підтримати дітей, які знайшли прихисток у нашій області та дітей, які залишились без батьківського піклування.

Зокрема, 8 квітня артисти, керівники Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА та заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко  відвідали вимушено переміщені сім’ї з дітьми, які проживають у гуртожитку Львівського вищого професійного політехнічного училища. З Києва, Бородянки, Харкова,  Кременчука, Житомира, Дніпра та інших міст… Усіх близько 200, дітей – 68. Найменші були не лише глядачами, а водночас й учасниками казки. Після вистави дітки ніяк не хотіли відпустити артистів, а особливо чарівника. І всі хотіли з ним сфотографуватися і попросити, щоб якнайшвидше повернутися додому…

Львівська національна філармонія - «Подарунок лісового чарівника» від артистів Львівської філармонії

Народний Дім у селі Пасіки Зубрицькі Львівського району (14 квітня)

 

Напередодні музичну казку Євгена Заставного на лібрето Василя Сагайдака “Подарунок лісового чарівника” вже показали для дітей з Харкова, які зараз мекають у Винниківській санаторній школі  I – III ступенів (на той час у школі перебувало 35 внутрішньо переміщених дітей).  Це діти, позбавлені батьківської опіки, а також із багатодітних сімей.

І маленькі харків’яни, і їх вихователі, і вихованці Винниківської школи з великою цікавістю дивилися повчальну історію про захоплюючі пригоди звірів, які просять чарівника допомогти знайти загублені хвости…

«Під час вистави раптом зазвучали сирени повітряної тривоги. Ми всі швидко перейшли в укриття. І там діточки загадували чарівникові бажання. Воно було одне: щоб ми якнайшвидше перемогли ворога і в Україні був мир!» – згадують про виступ солісти.

Львівська національна філармонія - «Подарунок лісового чарівника» від артистів Львівської філармонії

Музична школа імені ім. Юрія Сінгалевича, місто Бібрка (14 квітня)

Також виставу представили для всіх охочих у Львівській обласній бібліотеці для дітей. Туди зійшлися з матерями та бабусями діти, які приїхали до Львова з тих міст і сіл України, де зараз ведуться бойові дії, а також маленькі львів’яни.

Про теплі враження від виступів та зустрічей розповіла режисерка вистави, Заслужена артистка України Любов Фітьо: «Нас привітно зустріла Львівська обласна бібліотека для дітей. Сюди зійшлися з матерями та бабусями діточки, які приїхали до Львова з тих міст і сіл України, де відбуваються бойові дії, а також маленькі львів’яни. Треба було бачити їх оченята, коли вони допомагали чарівникові! Потім були різні дитячі бажання: стати Президентом України, мати багато іграшок, щоб татко повернувся з війни і щоб мама завжди була веселою…»

Львівська національна філармонія - «Подарунок лісового чарівника» від артистів Львівської філармонії

село Велике Колодно Кам’янка-Бузького району

Також музичну казку артисти представили у селі Жовтанці Львівського району, селі Велике Колодно Кам’янка-Бузького району, у Народному Домі села Пасіки Зубрицькі Львівського району, у Музичній школі ім. Юрія Сінгалевича міста Бібрка та у селищі Щирець Львівського району.

Найцінніше, що усюди лунав дзвінкий дитячий сміх, дитячі очі були сповнені радості та світла! Це вартує великого, адже ці діти – майбутнє нашої Незалежної України!

Львівська національна філармонія - «Подарунок лісового чарівника» від артистів Львівської філармонії

селище Щирець Львівського району (20 квітня)

Режисер вистави – заслужена артистка України Любов Фітьо. У ролях: заслужена артистка України Маріанна Лаба, Оля Фенюк, Віталія Голубнича, Оксана Ковальова, Ніна Карпінець, Іванна Ткачик і Станіслав Гоян. Звукорежисер – Володимир Бакус.

Музична казка «Подарунок для лісового чарівника» в рамках мистецького проєкту «З піснею до перемоги!» за сприяння Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної воєнною адміністрації.

 

Більше фото із виступів можна знайти за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/philharmonic/photo-archive/

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...