INSO-Львів: про ініціативи нової музики в аналітичній статті The Claquers

02.07.2024
Опис

Симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської національної філармонії протягом другого концертного сезону поспіль втілює ініціативу замовлень творів українським композиторам. З подачі керівництва колективу замовлення на твір щоразу отримують чотири-п’ять митців. Цього разу серед авторів — Світлана Азарова, Богдана Фроляк, Іван Небесний та Євген Оркін. Про особливості політики колективу розповідає Олеся Найдюк для видання The Claquers.

Львівська національна філармонія - INSO-Львів: про ініціативи нової музики в аналітичній статті The Claquers

Зокрема, Прем’єри деяких із замовлених творів уже відбулися. Так, на Різдво 2023 року у Львівській філармонії було виконано оркестровий твір «Різдвяні фантазії» Івана Небесного. Композиція Світлани Азарової «One hundred thirty-one Angstroms» для великого симфонічного оркестру прозвучала під батутою Вінсента Козловського 8 жовтня на Міжнародному фестивалі «Контрасти». Симфонію Євгена Оркіна «Високий замок» оркестр виконав 18 травня на Міжнародному фестивалі «Віртуози».

«Окрім прем’єр виконуємо вже відомі твори українських композиторів і композиторок, поєднуючи їх із творами світових класиків, таке поєднання подобається слухацькій аудиторії, — розповідає Іоланта Пришляк, голова правління оркестру, заступниця Генерального директора Львівської філармонії. — Тема замовлених творів деколи народжується у процесі розмови з композитором, а деколи — це повна свобода творення, як вийшло з Іваном Небесним. Ми говорили про симфонію, та у процесі творення музики автор написав фортепіанний концерт».

Ще очікують прем’єр симфонічний твір Богдани Фроляк та фортепіанний концерт «…дорогою до небес…» Івана Небесного — вже другий опус композитора в межах проєкту. 

Львівська національна філармонія - INSO-Львів: про ініціативи нової музики в аналітичній статті The Claquers

Іван Небесний ділиться міркуваннями щодо Львівської філармонії та оркестру «ІNSO-Львів»: «У Львівській філармонії уже давно існує традиція замовлення творів українським композиторам/кам. Принаймні за час існування фестивалю сучасної музики «Контрасти» практично кожного року замовлялися декілька творів різних жанрів для виконання на концертах фестивалю. Кошти на виплату гонорарів регулярно закладалися у кошторис і виплачувалися під час проведення фестивалю. З часом окремі колективи Львівської філармонії теж почали замовляти композиторам/кам нові твори для своїх проєктів». 

Львівська національна філармонія - INSO-Львів: про ініціативи нової музики в аналітичній статті The Claquers

Читати більше

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...