Контрасти-27 стартували!

03.10.2021
Опис

«Past-moderne / post-moderne»: у Міжнародний день Музики (1 жовтня) розпочався 27-ий Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Вже кілька останніх років «Контрасти» шукають відповіді на те, як мистецтво має реагувати на суспільні зрушення Новітнього часу. Ще на початку століття відбувся мультидисциплінарний проєкт, ініційований і реалізований Львівською організацією Національної спілки композиторів України, Володимиром Сивохіпом та Романом Стельмащуком у рамках Днів Європи, що об’єднав поряд з музичними концертами театральне дійство, галерейну складову, літературні читання… Ідея пов’язати минуле з сьогоденням розгорнулась у тему Фестивалю: «past-moderne / post-moderne». Вона вплинула і на формування програми кожного з десяти днів.

Концерт-відкриття відбувся за участі швейцарських солістів – Йонаса Краєнбюля (віолончель) та Андреа Віслі (фортепіано), – Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою Народного артиста України Володимира Сивохіпа.

Подія об’єднала музику українських та зарубіжних авторів. У Концертному залі Людкевича прозвучали прем’єри творів таких композиторів, як Ян Клусак, Ганс Шойбле, Герман Ґьотц, Леон Боельманн та Богдана Фроляк.

Львівська національна філармонія - Контрасти-27 стартували!

Першій події фестивалю передувало відкриття персональної виставки української художниці Олександри Головатої. Її живопис використано у візуальному оформленні Фестивалю. Назва виставки — Пісня Землі. Куратор проєкту — Vlad Zvarych.

У суботу, 2 жовтня, у фоє Концертного залу Людкевича відбувся ольфакторно-музичний (електронний) перформанс CHORNOZEM від парфумера-концептуаліста Влада Зварича (Vlad Zvarych, OLFACTORIUM) та Миколи Хшановського a.k.a. MusicDyer (Mykola Khshanovskyi)

CHORNOZEM — містичний акт, присвячений Землі, з надр якої усе народжується навколо та в лоно її повертається. Це нескінченний циклічний процес. Чорнозем є символом того, що колись було живе, а тепер перетворилось на мінеральні суміші, щоб народити нове життя! Середовище, яке створює техно-компіляція, підкреслює пік, на якому ми знаходимось, відправну точку, започатковуючи новий цикл творіння…

 

Львівська національна філармонія - Контрасти-27 стартували!

Третій день Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» відкрив вечір симфонічних прем’єр – «Горизонти». Запрошений швейцарський музикант Сімон Камартін, що диригував Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, є частим гостем «Контрастів». Він постійно співпрацює з солістами та оркестрами міжнародного класу, і цьогоріч привів до Львова унікальну програму, складену із музики 4 знаних композиторів зі Швейцарії, Німеччини, Чехії та Польщі: Германа фон Ґленка, Оскара Ульмера, Чеслава Марека, Ярослава Рибара. Також у рамках події відбулась світова прем’єра композиції «Duas idillas» Ганни Гаврилець.

 

Львівська національна філармонія - Контрасти-27 стартували!

 

Запрошуємо на наступні події фестивалю. Познайомитися із мними можна у розділі «Афіша»: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Більше фото перших подій “Контрастів” за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/philharmonic/photo-archive/

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...