Контрасти-27 стартували!

03.10.2021
Опис

«Past-moderne / post-moderne»: у Міжнародний день Музики (1 жовтня) розпочався 27-ий Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Вже кілька останніх років «Контрасти» шукають відповіді на те, як мистецтво має реагувати на суспільні зрушення Новітнього часу. Ще на початку століття відбувся мультидисциплінарний проєкт, ініційований і реалізований Львівською організацією Національної спілки композиторів України, Володимиром Сивохіпом та Романом Стельмащуком у рамках Днів Європи, що об’єднав поряд з музичними концертами театральне дійство, галерейну складову, літературні читання… Ідея пов’язати минуле з сьогоденням розгорнулась у тему Фестивалю: «past-moderne / post-moderne». Вона вплинула і на формування програми кожного з десяти днів.

Концерт-відкриття відбувся за участі швейцарських солістів – Йонаса Краєнбюля (віолончель) та Андреа Віслі (фортепіано), – Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою Народного артиста України Володимира Сивохіпа.

Подія об’єднала музику українських та зарубіжних авторів. У Концертному залі Людкевича прозвучали прем’єри творів таких композиторів, як Ян Клусак, Ганс Шойбле, Герман Ґьотц, Леон Боельманн та Богдана Фроляк.

Першій події фестивалю передувало відкриття персональної виставки української художниці Олександри Головатої. Її живопис використано у візуальному оформленні Фестивалю. Назва виставки — Пісня Землі. Куратор проєкту — Vlad Zvarych.

У суботу, 2 жовтня, у фоє Концертного залу Людкевича відбувся ольфакторно-музичний (електронний) перформанс CHORNOZEM від парфумера-концептуаліста Влада Зварича (Vlad Zvarych, OLFACTORIUM) та Миколи Хшановського a.k.a. MusicDyer (Mykola Khshanovskyi)

CHORNOZEM — містичний акт, присвячений Землі, з надр якої усе народжується навколо та в лоно її повертається. Це нескінченний циклічний процес. Чорнозем є символом того, що колись було живе, а тепер перетворилось на мінеральні суміші, щоб народити нове життя! Середовище, яке створює техно-компіляція, підкреслює пік, на якому ми знаходимось, відправну точку, започатковуючи новий цикл творіння…

 

Третій день Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» відкрив вечір симфонічних прем’єр – «Горизонти». Запрошений швейцарський музикант Сімон Камартін, що диригував Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, є частим гостем «Контрастів». Він постійно співпрацює з солістами та оркестрами міжнародного класу, і цьогоріч привів до Львова унікальну програму, складену із музики 4 знаних композиторів зі Швейцарії, Німеччини, Чехії та Польщі: Германа фон Ґленка, Оскара Ульмера, Чеслава Марека, Ярослава Рибара. Також у рамках події відбулась світова прем’єра композиції «Duas idillas» Ганни Гаврилець.

 

 

Запрошуємо на наступні події фестивалю. Познайомитися із мними можна у розділі «Афіша»: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Більше фото перших подій “Контрастів” за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/philharmonic/photo-archive/

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...