Лесі Українці 150!

25.02.2021
Опис

Нехай я отруєна злою журбою.

Та в пісні на всяку отруту є лік…

Леся Українка. Зимова ніч на чужині

150 років тому народилася геніальна Леся Українка… Неймовірна ерудиція та досконале знання європейської культури! Лариса вільно розмовляла десятьма мовами та є авторкою багатьох чудових перекладів, поезій, прози, драматичних п’єс.

Леся Українка дуже любила музику та чудово грала на фортепіано. У 19 років вона написала ніжну елегію «До мого фортепіано»: «З тобою звикла я ділитися журбою, вповідувать думки, веселі і сумні…»

Серед її улюблених композиторів були Бетховен, Ліст, Шопен, Моцарт, Чайковський та ще багато інших. Леся також любила імпровізувати та співати українських пісень.

25 лютого із дня народження Лесі Українки минуло 150 років, а 2021 рік в Україні оголошений роком цієї неймовірної постаті! Також ця важлива для нас дата включена до пам’ятного календаря ЮНЕСКО!

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика долучається до святкувань 150-річчя поетеси. Ще у лютому у проєкті «Дириґенти. Українською» у виконанні Академічного симфонічного оркестру філармонії під батутою Ігоря Соловея у Концертному залі Людкевича прозвучала сюїта з музики до драми Лесі Українки «Камінний господар» Мирослава Скорика.

27 лютого пам’яті Лесі Українки відбудеться музично-поетично програма «Порвалася нескінчена розмова», що привідкриє завісу над таємницею одного епізоду з життя поетеси: стосунки з Сергієм Мержинським. Кілька років знайомства двох людей були для Лесі Українки і стимулом до творчості, і бажанням «розбивати кайдани», і приводом до розчарування та гірких сліз, і справді потребували мужності. «…я не покину його, так як покинули інші… Я з ним останусь поки буде треба. Ви розумієте мене?» — писала вона з холодного Мінська, перебуваючи біля невиліковно хворого товариша. У програмі вечора звучатиме вокальна музика та неймовірні поезії мисткині.

2 березня естафету відзначення 150-річчя поетеси «підхопить» Галицький академічний камерний хор. У концертній програмі «TRIBUTE – Леся Українка» колектив виконає хорову музику українських композиторів (Анатолія Кос-Анатольського, Кирила Стеценка, Дениса Січинського, Євгена Козака та ін.) на вірші Лесі Українки.

При оформленні айдентики подій Львівська національна філармонія долучилася до всеукраїнського проєкту «150 імен Лесі» Міністерства культури та інформаційної політики, завдяки чому усі події, присвячені Лесі Українці, візуалізовані в одному стилі.

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...