Львів та нова музика під час війни: стаття на “Glissando”

25.02.2023
Опис

У відомому польському виданні “Glissando” вийшла стаття “Львів і нова музика під час війни”. Авторка, музикознавиця Дзвенислава Саф’ян, розповідає про особливості воєнного часу у місті Лева та роль філармонії у відновленні культурної діяльності міста.

Львівська національна філармонія - Львів та нова музика під час війни: стаття на "Glissando"

Особлива увага приділена проєкту “Музи не мовчать”. Як зазначається у матеріалі:

До участі були запрошені музиканти з Києва, Харкова, Чернігова та інших міст України, щоб дати їм можливість виступати та продовжувати творчу діяльність. Запущений 23 березня як онлайн-стрім на YouTube, проєкт показав світові, що музиканти також борються та роблять усе можливе, щоб представити наші досягнення. Проєкт організовується в цифровому форматі у вигляді прямого ефіру на YouTube з двома-трьома подіями на тиждень і приваблює міжнародну аудиторію, досягаючи близько двох тисяч переглядів за потік. Пожертви направляються українським музикантам і волонтерським організаціям. Але найголовніша мета серії полягає в тому, щоб музиканти змогли продовжити своє функціонування у професії. 

У матеріалі можна знайти також коментарі учасників перших концертів — Віктора Рекала, Ольги Шадріної-Личак, Дмитра Пашинського, Золтана Алмаші, Дениса Литвиненка, Геннадія Дем’янчука. Зазначається, що “Багато століть, аж до сьогодні, українська культура жила в тіні російської. Не лише Львів підтверджує, що цей стан речей повинен змінитись. Уряд рекомендував українським артистам не включати у свої програми російську музику. Наголошуючи на цьому факті, Володимир Сивохіп запевнив: «Ми завжди докладали максимум зусиль, щоб представити українську музику, хоча на першому місці звучала і європейська класика. Тепер ми розуміємо, що потрібно змінювати навіть принцип створення програм».

 

Повний текст статті — за посиланням

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...