3 жовтня Львівська національна філармонія взяла участь у Всеукраїнському круглому столі «Український фестивальний рух в умовах війни як один із найвагоміших важелів музично-історичного процесу», що проходить в рамках Київ Музик Фесту-2023.
Про міжнародні фестивалі 2022-2023 у Львівській філармонії, виклики та досягнення інституції доповідь провела Дзвенислава Саф’ян, керівниця літературної частини філармонії.
Сьогодні особливо помітно, що українські музиканти та мистецькі заклади поступово адаптувалися до складних реалій. Хоч насамперед в фокусі нашої уваги є нагальні проблеми безпеки, порятунку близьких, допомоги ЗСУ, але в інформаційному просторі сьогодні дедалі більше роздумів про те, що принесла ця фаза російсько-української війни, дискусій про те, як жити в цих обставинах, продовжуючи творче функціонування.
Отже, Д. Саф’ян розповіла учасникам круглого столу про філармонійний антикризовий проєкт, спрямований на підтримку музикантів після 24 лютого. Це цикл концертів Україна «Музи не мовчать», у якому ми скликали виконавців з Києва, Харкова, Чернігова, Маріуполя, Одеси та інших міст України для змоги виступити та відновити свою мистецьку діяльність. «Музи не мовчать» були запущений 18 березня 2022 року як проєкт онлайн-трансляцій на YouTube-каналі, та своєю місією досі доводить, що музиканти також борються та роблять усе можливе, щоб світ дізнався про наші досягнення та проблеми. Близько тридцяти учасників камерних заходів першого місяця реалізації проєкту зазначили, що завдяки ньому змогли продовжити своє існування в професії.
Після презентації та перегляду сюжетів про діяльність філармонії доповідачка запросила українських музикантів та менеджерів побувати у Львові наживо або онлайн — адже саме тепер з 29 вересня по 8 жовтня у нас йде 29 міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”: серед 14 концертів ми транслюємо всі і їх можна переглянути будь-коли на каналі філармонії, а також приєднатись до трансляцій тому, що наші музи не мовчать. Ми впевнені, що кожна спільнота, кожна країна стає міцною і об’єднується завдяки тим зв’язкам, традиціям та цінностям, які культивує мистецтво.
Це є нашою основною мотивацією до продовження проєкту, адже це водночас нагода долучитися до загальної справи, і справи збору коштів для підтримки армії. Сьогодні філармонія установа перетворилася у місце сили. Слухачі приходять не тільки для мистецької насолоди я. Вони мають на меті зарядитися для продовження боротьби — на фронті чи в тилу. Коли ми бачимо таку єдність, то віримо, що перемога неодмінно настане.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...