Місяць гастролей: листопадові турне колективів Львівської філармонії

13.11.2023
Опис

Листопад у філармонійній спільноті Львова творчо проходить з солістами та камерними колективами, концертні програми яких активно відвідують слухачі. Але два симфонічні оркестри філармонії імені Скорика не гають часу в німецьких, голландських та польських концертхаусах: цей місяць виявився настільки щільним в графіку колективів, що один із них «розділився» на два склади і виступає водночас: в польських Люславицях, австрійському Відні та в різних німецьких містах — від Берліна до Вайльгайма.

 

Щойно Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії завершив гастролі в Польщі та Австрії, представляючи нову еру дружньої співпраці наших країн. Під орудою давнього друга Богдана Богушевського лунала славетна симфонія «Polonia» Іґнація Яна Падеревського.

Львівська національна філармонія - Місяць гастролей: листопадові турне колективів Львівської філармонії

Тим часом Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії — ще одним, іншим складом — експериментує із програмами в Німеччині. З 7 по 16 листопада, за підтримки Львівської обласної військової адміністрації, обласної ради та у партнерстві з OPEN MUSIC PROJECT проходить це концертне турне.

До країни меломанів колектив повіз найрізноманітніший набір програм: це і новітня українська музика від Лятошинського, Барвінського до Станковича, і класична знаменита Девʼята симфонія Дворжака, концертне semi-stage виконання знаменитої опери Жоржа Бізе «Кармен», і навіть кінохіти. Спільно з колективом виступає солістка філармонії, піаністка Віоліна Петриченко, а також вокалісти Лілія Нікітчук, Анна Шумаріна, Роман Трохимук, Володимир Шинкаренко та ін., а також Львівський камерний хор “Gloriа”. Оркестр збирає повні зали під керівництвом директора філармонії та диригента Володимира Сивохіпа.

Львівська національна філармонія - Місяць гастролей: листопадові турне колективів Львівської філармонії

Тим часом INSO-Львів, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії знаходиться в Нідерландах. Там спільно з національним хоровим колективом «Думка» та всесвітньо відомим диригентом Раймондом Янссеном виконують масштабний твір Карла Орфа “Carmina Burana” в найкращих залах країни.

Львівська національна філармонія - Місяць гастролей: листопадові турне колективів Львівської філармонії

Проте не тільки великі симфонічні колективи презентують українську культуру закордоном. 12 листопада на престижному фестивалі 19. Дні нової музики у Бамберзі (Німеччина) виступив ансамбль «Ensemble Nostri Temporis». У рамках партнерства із Міжнародним фестивалем сучасної музики «Контрасти» музиканти виконали твори Дениса Бочарова, Сальваторе Шарріно, Леоніда Грабовського, Лучано Беріо, Віталія Вишинського, Богдана Сегіна, Анастасії Лозової, Дьордя Куртаґа, Олени Ільницької, а також світові прем’єри спеціально створених на замовлення ансамблевих творів молодих українських композиторів Даніїла Гетьмана та Юрія Пікуша.

Львівська національна філармонія - Місяць гастролей: листопадові турне колективів Львівської філармонії

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...