Проєкт «Музи не мовчать» у німецькому виданні «Positionen»

10.11.2022
Опис

У 132-ому випуску німецького видання «Positionen» вийшла стаття української музикознавиці Дзвенислави Саф’ян «Музичне життя Львова у час війни». В публікації, серед іншого, важливе місце приділено проєкту Львівської філармонії «Україна-2022. Музи не мовчать».

Як сказано у статті, «Львів вважається одним із найактивніших українських міст, де успішно функціонують державні та приватні заклади культури. Філармонія та Оперний театр, а також численні музичні платформи та формації стали мистецьким кордоном сучасності. Місто, розташоване в західній частині країни, відіграє важливу роль як величезний волонтерський центр, допомагає мільйонам тимчасово переміщених осіб та біженців, і виглядає непохитною фортецею мистецтва. Саме Львів показав приклад виживання чудових скульптур і пам’ятників, сховавши їх від ракетних бомбардувань <…>

Запущений 23 березня проєкт онлайн-трансляції на каналі YouTube, «Музи не мовчать» довів світові, що музиканти також борються та роблять усе можливе, щоб світ дізнався про наші досягнення та проблеми. Близько тридцяти учасників камерних заходів за перший місяць проведення змогли продовжити своє існування в професії».

Коментарі журналістці з приводу проєкту надали Віктор Рекало, Ольга Шадріна-Личак, Дмитро Пашинський, Золтан Алмаші. Зокрема, віолончеліст Віктор Рекало зазначив: «Саме через цей проєкт ти відчуваєш самоідентифікацію, відчуваєш, яка твоя доля. Ми ж теж солдати на цій війні — це така звична фраза, але саме через такий проєкт, як «Музи не мовчать», його формат, ти визначаєшся як митець і як людина. Тому навіть граючи на онлайн-трансляції, незвіданими куточками душі ти відчуваєш, що людям це насправді потрібно. Можна сперечатися про це, але це дуже потрібні речі. Душа має чимось жити. Як би ми не волонтерили, не плели сітки, не донейтили на армію, все це речі матеріальні. А такі проєкти — не матеріальні речі, якими ми й займаємось все життя у професії музиканта».

Львівська національна філармонія - Проєкт «Музи не мовчать» у німецькому виданні «Positionen»

 

Також в публікації згадуються такі концерти циклу, як «In Memoriam Ганні Гаврилець», «Сумної дримби звуки», 41 Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози».

Прочитати матеріал повністю можна за електронною підпискою.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...