На уродини композитора тиші: рецензія на Збручі

17.10.2023
Опис

17 жовтня на ресурсі Збруч вийшла рецензія Марти Стецько на другий із циклу концертів фестивалю “Контрасти”. 30 вересня у Львівській національній філармонії вшанували постать Валентина Сильвестрова:

Львівська національна філармонія - На уродини композитора тиші: рецензія на Збручі

Оглядачка зазначає:

“Фестиваль сучасної музики “Контрасти” уже 29-й раз стає для нас актуальним нагадуванням про те, що твори, написані композиторами сьогодні та виконані теперішніми артистами, є тими факторами, що утривалюють феномен музичного мистецтва. Твір народжується, ним опікується музикант і виносить його у світ. Потім, частково чи цілком, на засадах цієї композиції виникне ряд наступних творів, які знову-таки будуть у руках нових виконавців, так само сформованих на досвіді практики колишніх інтерпретаторів”.

Про гру нової солістки Філармонії Віоліни Петриченко вона відгукується таким чином:

“Казка” до мінор з циклу “Наївна музика” була тим твором, що презентував слухачам як композитора, так і виконавицю. Було приємно спостерігати, як миттєво всі присутні затамували подих, коли з-під пальців Віоліни полилися звуки: невагомі, лагідні, наспівні. Згодом вони обірвалися майстерним субіто f, яке так природно знову повернулося до першопочаткової делікатности. Власне перше і дуже важливе, що одразу хочеться зазначити: природність Віоліни у цій музиці, її невимушеність, тонке відчуття кожної деталі та водночас єдності композиції Валентина Сильвестрова. Отже, такий початок концерту вдало зміг представити публіці високий стиль письма композитора, та виконавське мистецтво піаністки”.

Повний текст рецензії тут

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...