Назарій Стець про Другий Всеукраїнський композиторський конкурс імені Скорика

01.03.2023
Опис

Відомий український контрабасист, композитор та член журі Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика Назарій Стець побував у студії “Радіо Культура” на розмові з ведучою Наталією Попудрібко. 

Зокрема, розповідаючи про головні цінності Конкурсу, він зазначив: 

“Найголовніше — це відкрити нові композиторські імена і дати авторам можливість бути почутими. Всі партитури учасників будуть зберігатись у філармонії, доступні для розповсюдження та виконання різними українськими та іноземними колективами. 

Важливим та привабливим для учасників є також той фактор, що навіть під час війни маємо фантастичний призовий фонд — а це півмільйона гривень для трьох лауреатів. Також передбачається спеціальна премія від швейцарського диригента та його дружини, Сімона та Оани Камартін”.

Також музикант повідомив, що “Запити з Європи щодо просування українських творів надходять ледь не щодня — тому звичайно, будемо роздумувати й про видання партитур”.

Львівська національна філармонія - Назарій Стець про Другий Всеукраїнський композиторський конкурс імені Скорика

Щодо очікувань журі Назарій Стець назвав таке:

“Передбачаємо, що у часі війни композитори рефлексуватимуть над актуальними темами, використовуючи український тематизм, але й новаторська музика вітається. Вона сьогодні зайшла в такі незвідані простори, коли дивуєшся, що ж ми почуємо далі. Цікаво, як конкурсанти зведуть ці стихії в одну лінію”.

За його словами, “Чотири струнні інструменти (на вибір) для соло з симфонічним оркестром — достатньо, щоб сформувати цікаву музичну думку на 15 хвилин”.

Як відомо, імена лауреатів оголосять на початку вересня, а на 29 фестивалі сучасної музики “Контрасти” Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика під орудою польського диригента Вінсента Козловського буде зіграно твори переможців.

Офіційний сайт Конкурсу

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...