Олена Мацелюх про «Bach Contemporary»

14.01.2024
Опис

Закінчився VI Міжнародний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Про його ідею і сенси, залучення молодих виконавців, художні перформанси в інтервʼю для журналу  «Музика» розповіла артдиректорка та засновниця фестивалю Олена Мацелюх.

Львівська національна філармонія - Олена Мацелюх про «Bach Contemporary»

“Чому саме «Contemporary»? Тому що Бах є актуальним і зараз. Ті мотиви, які ми чуємо в його творах, знаходять відгук у сучасних музичних стилях, наприклад, у рок-музиці, свінгу, джазі. Тому я вирішила не привʼязувати цей фестиваль суто до традиційного сприйняття музики Баха. Також не обмежувати фестиваль лише музикою одного Генія, а й залучати інших композиторів, популярну кіномузику. Це поєднання відомого з новим, доступного зі складним викликає у слухачів цікавість до другого також, руйнує барʼєр, що відділяє більшість людей від академічних концертів”.

Львівська національна філармонія - Олена Мацелюх про «Bach Contemporary»

“Я бачу великі можливості, але й великі труднощі, це процес не одного десятиліття. Але наскільки можу, я стараюся працювати на органне майбутнє країни.

Я добре зрозуміла, що саме треба для цього розвитку після свого навчання у Чехії. Це, перш за все, давати можливість звучати всім історичним органам, не забувати про них. І не давати забути про органне мистецтво слухачам. Звісно, самотужки це зробити неможливо. Тож я активно залучаю своїх колег молодих органістів – Ольгу Стрілецьку та Віталія Дворового, як до концертів у Львові, так і до гастрольної діяльності”.

Читати далі

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...