Концерт під назвою «Федір Якименко у вітальні Барвінського» відбувся 4 квітня у фоє Львівської національної філармонії. Атмосферу вечора, а також тонку емоційну палітру виконань творів композиторів солістами: Віоліною Петриченко, Олександром Олійником та Ростиславом Фединою описала у рецензії для журналу «Музика» Вікторія Петько.
Початок концерту був присвячений музиці Федора Якименка. Прозвучав цикл із чотирьох п’єс (тв. 41) для фортепіано в чотири руки: «На Альпах весною», «Місячне сяйво на руїнах Римського Форуму», «У Люксембурзькому саду. Діти», «Під дахами собору в Парижі». Опуси написані під час перебування Якименка у Франції.
Попри складні життєві обставини і критику на адресу цього циклу з боку сучасників, зокрема Штейнберга, у музиці відчувається легкість і чарівність французьких краєвидів. Вона імпресіоністична, але при цьому зберігає романтичну щирість, що є спільною рисою із творчістю Василя Барвінського. Виконання Петриченко та Олійника було точним і чуттєвим – вони вдало передали атмосферу подорожі, спостереження, внутрішнього діалогу.
Контрастом до музики Якименка стала Соната Des-dur на три частини Василя Барвінського у виконанні Ростислава Федини. Це – монументальний твір, у якому поєднуються експресія, поліфонічна складність і щира ліричність. Сонату написано в момент закоханості композитора у Наталію Пулюй, що безсумнівно відбилося на її емоційному забарвленні.
У першій частині Allegro moderato можна відчути натяк на різдвяні дзвони, другу частину витримано в стилі класичного вальсу, а фінал – жива, майже народна веснянка, що переходить у варіації з фугою. Ростислав Федина виконав твір із технічною майстерністю та глибоким розумінням. Його інтерпретація була стриманою, але водночас емоційно сильною, – вона не залишила байдужим жодного слухача.
Загалом концерт став прикладом того, як різні епохи, стилі та композиторські підходи можуть співіснувати на одній сцені. Якименко і Барвінський – два світи, котрі перетинаються у спільному прагненні зберегти й передати українську ідентичність через музику.
Фото: Данило Бедрій
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...