Про світову прем’єру “Concerto Grosso з позитивом” на Контрастах: рецензія

20.10.2023
Опис

На The Claquers вийшла нова рецензія на один із концертів 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”.  Восьмий день цьогорічної едиції «Контрастів» став днем зустрічі із давніми київськими друзями фестивалю, артистами Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики. Як і минулого року, «лятошинці» привезли до Львова композиторський проєкт «співця Донеччини», відомого українського композитора Євгена Петриченка.

Про особливу прем’єру розповіла Поліна Кордовська:Львівська національна філармонія - Про світову прем'єру "Concerto Grosso з позитивом" на Контрастах: рецензія

Повний текст тут

Авторка матеріалу про концерт, де музика поєдналась із доповненою реальністю, зазначила:

“На мій погляд, справжня подвоєна реальність чатувала на публіку не у смартфонах. Чим далі розгортався «Concerto grosso з позитивом», тим гостріше відчувалася ця роздвоєність. Ось ти, зворушений дитячою колисковою, на якомусь раптовому дисонансі усвідомлюєш, що її текст написав закатований окупантами у травні 2022 року Володимир Вакуленко, який ніколи вже не бавитиме свого коханого «вередулька».

Залом пурхає легка, майже естрадна мелодія, що має викликати лише щирий усміх – та як стримати сльози, коли ці смішні «кульбабенята» із його ж, Вакуленка, «Татусевої книги»? Тексти Вікторії Амеліної, ще однієї жертви війни, і без цього неймовірно влучні і болючі своєю точністю, захованою між рядків. Але світло музики Євгена Петриченка не дисонує з цим болем – зовсім ні, натомість допомагає його усвідомити, прийняти і пережити”.

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...