Завершився фестиваль літньої пори «Pizzicato a Cantabile»

08.08.2022
Опис

Впродовж 28 липня 7 серпня у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика тривав VIІ Міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato a cantabile». Його засновницею та директоркою є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Організатори та учасники фестивалю поставили собі важливе завдання: оспівати та передати красу музичного мистецтва, заторкнувши найглибші струни душі втомленої COVID-19 та війною публіки. Адже музика, виспівана і зіграна на різноманітних музичних інструментах провідними українськими та зарубіжними виконавцями – це найкращий лік від будь-якого вірусу, тривог чи переживань.

На сцені Концертного залу Людкевича відбулося 9 подій за участі солістів та колективів з України, Польщі та Франції. Подорожували музикою різних країн та епох гості Фестивалю разом із фортепіанною, органною, гітарною, вокальною, струнною музикою. Її доповнювали авторські поезії композиторів та художні картини від Ольги Куц, які творилися в реальному часі.

У рамках подій «Pizzicato a cantabile» слухачі почули гру постійних учасників фестивалю, серед яких Олена Мацелюх (орган), Ігор Мацелюх (флейта Пана), Меланія Макаревич (фортепіано), Світлана Позднишева (орган), Маріанна Лаба (сопрано), Ольга Стрілецька (фортепіано). За участі цих музикантів відбулися  події «Gloria domini» – відкриття Фестивалю (28 липня), «Ференц Ліст: Мандрівка до Львова» (30 липня)  та «Le quattro stagioni» (6 серпня), у програмі якої прозвучали знамениті «Чотири пори року» Антоніо Вівальді (солювала скрипалька Анжела Приходько).

Львівська національна філармонія - Завершився фестиваль літньої пори «Pizzicato a Cantabile»

«Gloria domini» – відкриття Фестивалю (28 липня)

 

29 липня у концерті «Hosanna» тріо тромбонів у складі Любомир Ліщук, Олександр Хохлов, Ігор Шаповалов, та органістка Світлана Позднишева презентували  композиції епохи барокових майстрів, композиторів межі ХІХ-ХХ століть та українського композитора В’ячеслава Назарова.

2 серпня київський гітарист Андрій Остапенко представив слухачам колоритну сольну програму іспанської, латиноамериканської, французької та італійської музики «Idalgo con Guitarra».

Також вперше у рамках Фестивалю виступили гості із Луганська – Брас-ансамбль Луганської обласної філармонії (керівник – Ігор Шаповалов) – подія «Американські історії» (30 липня), та з Івано-Франківська – Струнний ансамбль Івано-Франківської обласної філармонії (керівниця – Анжела Приходько) – подія «Quattro corde» (7 серпня). Сольні органні вечори презентували органісти із Франції – Жан-Марі Леруа із програмою «Vive la France» (2 серпня), та Польщі – Віктор Лияк із програмою «Варшава – Львів» (6 серпня).

Львівська національна філармонія - Завершився фестиваль літньої пори «Pizzicato a Cantabile»

«Американські історії» (30 липня)

 

Більше фото із подій «Pizzicato a Cantabile» можна переглянути тут.

 

Фестивальне літо у Львівській національній філармонії не завершується, адже з впродовж 9-14 серпня триватиме ХІХ Фестиваль Давньої Музики, а з 15 серпня стартує ще один знаний фестиваль – «Музика в старому Львові».

Із переліком подій фестивалів можна познайомитися на нашому офіційному сайті у розділі «Афіша».

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...