Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії у турі Швейцарією: музика свободи й миру

30.12.2022
Опис

Гастрольним туром у Швейцарії Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії завершує воєнний 2022 рік. Концерти оркестру під батутою відомого швейцарського диригента Сімона Камартіна у період між Різдвом і Новим роком вже стали традицією, перевіреною десятиліттями. Цьогоріч вони проходять у Дізентісі, Віднау, Фалері, Курі. За диригентським пультом — генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Провідною темою програми, що поєднує відомі твори популярної класичної музики з прем’єрними виконаннями композицій сучасних авторів, є “Свобода і мир”. Так, це життєдайне кредо сповідують такі твори як увертюра до опери Людвіга ван Бетховена «Фіделіо» (яку також називають оперою свободи), або ж симфонічна поема «Фінляндія» Яна Сібеліуса. Героїчну боротьбу Батьківщини за незалежність останньому вдалось втілити настільки вдало, що твір став другим гімном держави. 

Не менш важливим акцентом виконань є звернення до сучасної української музики. Про це свідчить прем’єра твору української композиторки Вікторії Польової під назвою “Capriccio per Gion Balzer” для фагота та струнного оркестру. У ньому вона звертається до рето-романської пісні авторства Гіона Бальцера Казанови, переосмислюючи її. Значущим вкладом у світову музичну скарбницю стане й нове прочитання знаменитого шубертівського шедевра, “Nachthelle” у версії для оркестру та кларнета соло, створене львівським композитором Володимиром Пасічником (соло — Григорій Чепелюк).

Інший вартий уваги розділ програми також складе пісенний цикл Марека Чеслава, який народився в Україні та згодом перебрався до Цюриха. Мистецькі зв’язки між Україною та Швейцарією у цьому концерті зміцнішають і завдяки інтернаціональному складу солістів: швейцарська піаністка Андреа Віслі, та українські солісти — Андрій Ткачук (фагот), Юрій Григораш (баритон).

 

Соліст Андрій Ткачук із натхненником концертів — Сімоном Камартіном

Окрім цих перелічених творів, у турі звучатиму музика Фелікса Мендельсона, Джузеппе Верді, Едуарда Штрауса та Джеронімо Гіменеза.

Віримо: музика також відстоює наші переконання, свободу та красу вічних класичних шедеврів, які ми можемо виконувати, наближаючи перемогу, мир та свободу.

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...