Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії у турі Швейцарією: музика свободи й миру

30.12.2022
Опис

Гастрольним туром у Швейцарії Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії завершує воєнний 2022 рік. Концерти оркестру під батутою відомого швейцарського диригента Сімона Камартіна у період між Різдвом і Новим роком вже стали традицією, перевіреною десятиліттями. Цьогоріч вони проходять у Дізентісі, Віднау, Фалері, Курі. За диригентським пультом — генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії у турі Швейцарією: музика свободи й миру

Провідною темою програми, що поєднує відомі твори популярної класичної музики з прем’єрними виконаннями композицій сучасних авторів, є “Свобода і мир”. Так, це життєдайне кредо сповідують такі твори як увертюра до опери Людвіга ван Бетховена «Фіделіо» (яку також називають оперою свободи), або ж симфонічна поема «Фінляндія» Яна Сібеліуса. Героїчну боротьбу Батьківщини за незалежність останньому вдалось втілити настільки вдало, що твір став другим гімном держави. 

Не менш важливим акцентом виконань є звернення до сучасної української музики. Про це свідчить прем’єра твору української композиторки Вікторії Польової під назвою “Capriccio per Gion Balzer” для фагота та струнного оркестру. У ньому вона звертається до рето-романської пісні авторства Гіона Бальцера Казанови, переосмислюючи її. Значущим вкладом у світову музичну скарбницю стане й нове прочитання знаменитого шубертівського шедевра, “Nachthelle” у версії для оркестру та кларнета соло, створене львівським композитором Володимиром Пасічником (соло — Григорій Чепелюк).

Інший вартий уваги розділ програми також складе пісенний цикл Марека Чеслава, який народився в Україні та згодом перебрався до Цюриха. Мистецькі зв’язки між Україною та Швейцарією у цьому концерті зміцнішають і завдяки інтернаціональному складу солістів: швейцарська піаністка Андреа Віслі, та українські солісти — Андрій Ткачук (фагот), Юрій Григораш (баритон).

 

Львівська національна філармонія - Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії у турі Швейцарією: музика свободи й миру

Соліст Андрій Ткачук із натхненником концертів — Сімоном Камартіном

Окрім цих перелічених творів, у турі звучатиму музика Фелікса Мендельсона, Джузеппе Верді, Едуарда Штрауса та Джеронімо Гіменеза.

Віримо: музика також відстоює наші переконання, свободу та красу вічних класичних шедеврів, які ми можемо виконувати, наближаючи перемогу, мир та свободу.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...