Гастрольним туром у Швейцарії Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії завершує воєнний 2022 рік. Концерти оркестру під батутою відомого швейцарського диригента Сімона Камартіна у період між Різдвом і Новим роком вже стали традицією, перевіреною десятиліттями. Цьогоріч вони проходять у Дізентісі, Віднау, Фалері, Курі. За диригентським пультом — генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.
Провідною темою програми, що поєднує відомі твори популярної класичної музики з прем’єрними виконаннями композицій сучасних авторів, є “Свобода і мир”. Так, це життєдайне кредо сповідують такі твори як увертюра до опери Людвіга ван Бетховена «Фіделіо» (яку також називають оперою свободи), або ж симфонічна поема «Фінляндія» Яна Сібеліуса. Героїчну боротьбу Батьківщини за незалежність останньому вдалось втілити настільки вдало, що твір став другим гімном держави.
Не менш важливим акцентом виконань є звернення до сучасної української музики. Про це свідчить прем’єра твору української композиторки Вікторії Польової під назвою “Capriccio per Gion Balzer” для фагота та струнного оркестру. У ньому вона звертається до рето-романської пісні авторства Гіона Бальцера Казанови, переосмислюючи її. Значущим вкладом у світову музичну скарбницю стане й нове прочитання знаменитого шубертівського шедевра, “Nachthelle” у версії для оркестру та кларнета соло, створене львівським композитором Володимиром Пасічником (соло — Григорій Чепелюк).
Інший вартий уваги розділ програми також складе пісенний цикл Марека Чеслава, який народився в Україні та згодом перебрався до Цюриха. Мистецькі зв’язки між Україною та Швейцарією у цьому концерті зміцнішають і завдяки інтернаціональному складу солістів: швейцарська піаністка Андреа Віслі, та українські солісти — Андрій Ткачук (фагот), Юрій Григораш (баритон).
Окрім цих перелічених творів, у турі звучатиму музика Фелікса Мендельсона, Джузеппе Верді, Едуарда Штрауса та Джеронімо Гіменеза.
Віримо: музика також відстоює наші переконання, свободу та красу вічних класичних шедеврів, які ми можемо виконувати, наближаючи перемогу, мир та свободу.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...