Terra Barocca на завершенні Стокгольмського фестивалю старовинної музики - Львівська національна філармонія

Terra Barocca на завершенні Стокгольмського фестивалю старовинної музики

27.06.2024
Опис

9 червня завершився Стокгольмський фестиваль старовинної музики концертом українського ансамблю “Terra Barocca”.

Програму “Давні музи не мовчать” представив ансамбль в складі: Анни Іванюшенко (клавесин), Софія Соловій (сопрано), Степан Сивохіп (гобой), Олена Єременко (нікельхарпа), Сергій Гаврилюк (барокова скрипка) та Максим Римар (віолончель). 

Львівська національна філармонія - Terra Barocca на завершенні Стокгольмського фестивалю старовинної музики

Історією створення ансамблю та виконавства давньої музики у Львові музиканти поділились в подкасті “Історія старовинної музики”. Розмова відбулась під час репетиції фінального концерту у Германській церкві. Послухати повний матеріал пропонуємо за посиланням

“Наша програма поєднала твори європейського бароко з українськими і, що важливо, ми виконуємо твори Дмитра Бортнянського та Максима Березовського – українців, які так само, як і Моцарт, отримали освіту в Болонській музичній академії у падре Мартіні. Своїми програмами ми демонструємо, наскільки українські композитори були інтегрованими в європейське музичне життя” 

– Анна Іванюшенко 

Щоб підкреслити зв’язок Скандинавії з Європою у виконанні “Terra Barocca” прозвучала також соната шведського композитора Олафа Ольстрема, який жив на межі XVIII і XIX століть. Її на нікельхарпі – одному з найвідоміших традиційних шведських інструментів, представила Олена Єременко.

На завершення прозвучав гімн  XVII століття Дмитра Туптала в обробці сучасного композитора українського композитора Богдана Сегіна.

Також пропонуємо переглянути запис одного з останніх виступів “Terra Barocca” у Львові.

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...