Мандрівки першого вікенду фестивалю «Pizzicato e Cantabile»

02.08.2021
Опис

29 липня у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика вже вшосте стартував фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Темою цьогорічного фестивалю стали подорожі та мандри, за якими ми усі так вже скучили! На гостей чекають неповторні літні вечори, присвячені музиці різних епох, які звучать у виконанні українських та закордонних музикантів.

Слухачі будуть подорожувати різними країнами: пристрасною Іспанією, романтичною Італією, надзвичайною Францією… Завітають навіть у країни, які наситять приємною прохолодою – Естонію, Британію. Заглянуть навіть у Голівуд та на Бродвей. Завершиться подорож у рідній Україні.

Розпочалася музична мандрівка у Парижі у події «PARIS Tête-à-tête» (29 липня), де Олена Мацелюх (орган), Меланія Макаревич (фортепіано), Ігор Мацелюх (флейта Пана) виконали композиції французьких митців. Їх настрої та мальовничі картини зобразила художниця Ольга Куц.

 

Духовна музика барокових композиторів звучала 30 липня у події «Музика величі» у виконанні Галини Гончарової (сопрано), Людмили Стецької (сопрано) та Світлани Позднишевої (клавесин).

 

Частинку своєї рідної Польщі презентував 30 липня органіст та дослідник Віктор Лияк.

 

В останній місяць липня відбулися ще дві музичні мандрівки. У програмі «Бандурний калейдоскоп» квартет бандуристок «Львів’янки», скрипаль Андрій Кушнір та органістка Оленка Мацелюх занурили слухачів у музичну подорож від Карпатських гір до венеціанських каналів, від німецьких соборів до неймовірних заходів сонця над українськими лісами і долинами.

 

Красиві пейзажі Естонії, її середньовічні фортеці та давні церкви стали рідними для Арво Пярта – сучасного естонського композитора, який сьогодні є не просто класиком, а найчастіше виконуваним композитором-сучасником у цілому світі. Його музика звучала на сцені Концертного залу Людкевича у виконанні Ігоря Муравйова (скрипка), Олени Мацелюх (орган), Меланії Макаревич (фортепіано), Ігоря Мацелюха (флейта Пана) та Маріанни Лаби (сопрано).

 

Завершився перший вікенд фестивалю аншлагом у події «Музика Бродвею і Голлівуду» – події для шанувальників інструментальної музики у стилі “епік”. Неймовірна суміш класичного звучання та електронних гармоній створили незабутню атмосферу повного занурення у музично-сюжетне полотно.

Атмосферу кінофільмів та улюблених мюзиклів творили – Олена Мацелюх (орган), Влад Солодовников (фортепіано), Маріанна Лаба (вокал), Ігор Мацелюх (флейта Пана). Відеоряд підготував Євгеній Герзанич. Арт-продюсером проєкту став Сергій Лихоманенко.

 

Більше світлин з фестивалю очікуйте згодом.

Запрошуємо на наступні мандрівки нашого фестивалю!

Деталі за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/

 

Фото – Роман Тупись

 

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...