У Львівській національній філармонії стартує реалізація проєкту «Українська музика від Сходу до Заходу»

21.08.2020
Опис

20 серпня підписані перші угоди на реалізацію проєктів у рамках Програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом» між Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» та переможцями конкурсів освітніх, культурних та медійних обмінів 2020 року. Серед переможців – Львівська національна філармонія.

За офіційною інформацією, серед цьогорічних 29-ти проєктів-переможців, 20 серпня стартували 5 освітніх, 7 культурних та 5 медійних.

Одним із переможців став проєкт Львівської національної філармонії «Українська музика від Сходу до Заходу», учасниками якого стануть Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс».

В рамках проєкту відбудеться запис CD та DVD-дисків з творчого доробку композиторів, які представляють композиторські школи Сходу та Заходу України: донецькі та львівські, з обов’язковим виконанням, архівуванням та популяризацією серед найширшого кола слухачів. Серед перелічених вище авторів є відомі представники львівської композиторської (М.Колесса, М.Скорик, О.Козаренко, В.Камінський, З.Алмаші) та донецької композиторської шкіл (В.Стасенко, В.Мікін, В.Стеценко, Б.Слюцинський, В.Морозов).

Основними творчими завданнями, на вирішення якого спрямований наш проєкт, є те, що музика донецького регіону є мало знаною на теренах України. Відтак, проєкт покликаний сприяти зміцненню співпраці і популяризації творчості українських митців в різних куточках країни. Особливим у проєкті є також те, що твори донецьких композиторів виконуватимуть львівські музиканти, а музику львівської школи – маріупольські.

Окрім запису аудіозаписів, які згодом будуть розповсюджені у музичних та мистецьких навчальних закладах, заплановані також 4 онлайн-трансляції концертів наживо в режимі телемосту, події у багатьох містах України (Київ, Львів, Рівне, Луцьк, Житомир, Луганськ, Маріуполь, Херсон, Вінниця та ін.) та за межами нашої держави (у Польщі, Німеччині, Швейцарії, Болгарії, Франції та ін.).

Проєкт об’єднає понад 50 осіб, серед яких музиканти оркестру, диригенти, солісти та звукорежисери.

Оркестри-партнери співпрацюють понад 20 років. Ця співпраця має чітку динаміку розвитку, котра проявляється у великій кількості спільних проєктів, результатом яких є «Угода про творчу співпрацю» між творчими колективами – Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» та Маріупольським муніципальним камерним оркестром «Ренесанс».

Угода включає реалізацію цілого ряду важливих заходів впродовж тривалого часу. Це спільні проєкти оркестрів у Львові, Маріуполі, Києві, Кракові та інших містах; обмін оркестрами та виконавцями; виступи лауреатів маріупольського фестивалів-конкурсів «Музичний листопад» у Львові. Серед резонансних спільних проєктів є проєкт під назвою «Не твоя війна» (музика С. Вакарчука в обробці Богдани Фроляк), «Мелодія, яка об’єднує Україну» (з авторськими транскрипціями знаменитої «Мелодії» Мирослава Скорика) та ін.

Проєкт «Українська музика від Сходу до Заходу» має стати продовженням цієї співпраці.

Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна»  у партнерстві із Львівською обласною радою з 2018 року проводяться 3 конкурси обмінів між закладами Львівської і Луганської, а з 2020 року – ще й Донецької областей: конкурс освітніх обмінів, конкурс культурних обмінів і конкурс обмінів між ЗМІ. За три роки реалізації Програми «Змінимо країну разом» отримано 154 заявки, з яких 101 отримала грантову підтримку за кошти місцевого бюджету Львівщини.

Офіційний сайт асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна»: http://ekarpaty.com/

Детальніше про інші проєкти, які будуть втілені у рамках програми «Змінимо країну разом» можна прочитати на офіційному сайті Львівської облради.

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...