Українсько-швейцарська співпраця, яка переросла у справжню дружбу

21.06.2022
Опис

У суботу, 18 червня, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» мав велику приємність взяти участь у відзначенні подвійного ювілею: 50-річчя«Reformierte Kirche» у місті Фрік (Швейцарія) та 20-річчя хору громади міста.

Впродовж двадцяти років триває тісна співпраця оркестру з хором та кантором церкви – дириґентом Дітером Ваґнером. Впродовж цього періоду вдалося втілити в життя велику кількість спільних концертних проєктів, як у Швейцарії, так і в Україні. З-поміж усіх це виконання вершин світової музичної класики: «Створення світу» Йозеф Гайдна, «Високої меси» Йоганна Себастьяна Баха, «Реквіємів» Джоаккіно Россіні та Карла Дженкінса, «Карміни Бурани» Карла Орфа та ще багатьох інших. Хор і Дітер Ваґнер неодноразово були у Львові, а у складний для України час, артисти хору прийняли у свої сім’ї артистів оркестру «Віртуози Львова» та їх дітей.

 

Програма відзначення ювілею включала святковий концерт, на якому відбулося прем’єрне виконання «Miserere» відомого валлійського композитора Карла Дженкінса. Окрім концерту також у програмі були урочисті Богослужіння та святковий обід.

Зворушливо, що диригент Дітер Ваґнер на цей ювілейний проєкт у знак солідарності з Україною одягнув українську вишиванку. Оркестр висловлює окрему подяку за співпрацю Джованні Барбато – керівникові оркестру Да Вінчі та координаторові проєкту – Урсулі Рот.

Сергій Бурко і Дітер Ваґнер

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...