В польському медіа Іnformacje Kulturalne вийшов сюжет про другий концерт Lubomirski Festival “Скрипкові переспіви”

13.11.2023
Опис

Традиційно події фестивалю відбулись у Львівській національній філармонії, де на слухачів чекали три події від оркестрів та солістів філармонії присвячені князю та меценату Владиславу Любомирському.

Історія безжально забуває імена тих, хто сприяв становленню як окремих митців, так й цілих шкіл. Довгий час про підтримку від аристократа Любомирського не згадували, оскільки це суперечило радянським поглядам. Однак саме завдяки їй світ дізнався про Артура Рубінштейна, Кароля Шимановського, Мечислава Карловича. Зараз ми маємо змогу відновити історичну справедливість та повернути прізвище Князя Любомирського до ряду найвидатніших діячів Польщі, завдячувати йому у відкритті талантів всесвітньовідомих композиторів. Фестиваль відбувається за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Краківської мистецької фундації, Фонд Князів Любомирських, Польському інституту промоції та культури.

Львівська національна філармонія - В польському медіа Іnformacje Kulturalne вийшов сюжет про другий концерт Lubomirski Festival “Скрипкові переспіви”

Lubomirski FESTIVAL

На другому концерті фестивалю прозвучали три симфонічні твори, які обʼєднані польсько-українською тематикою: Написана за епічною поемою Адама Міцкевича симфонічна поема Бориса Лятошинського “Гражина”, Концерт для скрипки з оркестром ля мінор українського композитора, який своє дитинство та юність провів у Варшаві – Віктора Косенка та “Легенда” для скрипки з оркестром польського композитора Генрика Венявського. Їх разом з оркестром виконала солістка концерту – Лідія Футорська. Диригував програмою Сергій Хоровець.

Разом з Сергієм Хоровцем пані Лідія спричинилась до створення нової редакції Концерту для скрипки з оркестром Віктора Косенка, яку виконав Іван Пахота. Про це музиканти розповіли польському телебаченню. Матеріал підготувала Анна Гордієвська:

 

“Саме завдяки підтримці меценатській підтримці вдалось видати нову редакцію партитури Концерту для скрипки та оркестру Віктора Косенка. Тепер він може бути виконаним не лише в Україні, а й в усьому світі”, –  поділилась з журналістами Лідія Футорська

Львівська національна філармонія - В польському медіа Іnformacje Kulturalne вийшов сюжет про другий концерт Lubomirski Festival “Скрипкові переспіви”

“Ми дуже раді, що цей фестиваль проходить в співпраці з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії”, – розповів Сергій Хоровець

Львівська національна філармонія - В польському медіа Іnformacje Kulturalne вийшов сюжет про другий концерт Lubomirski Festival “Скрипкові переспіви”

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...