Вечір пам’яті Йосифа Сліпого

26.09.2022
Опис

25 вересня 2022 року у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика відбувся вечір пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого, присвячений 38-ій річниці його відходу до Вічності. Він пройшов у межах проєкту “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”. Його авторкою є Олена Білоус.

Проєкт розпочав свій шлях 17 лютого 2022 року у день 130-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого у приміщенні Львівської національної філармонії ім. М.Скорика відкриттям мистецької виставки за участі художників з різних куточків України та за участі провідних українських музикантів.

Вечір 25 вересня, що відбувся у Концертному залі Людкевича Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, розпочався музикою американського композитора Самюела Барбера “Адажіо” для струнних (1936) у виконанні Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” під батутою  Володимира Сивохіпа.

Львівська національна філармонія - Вечір пам'яті Йосифа Сліпого

 

Гості також мали можливість почули голос Патріарха Йосифа Сліпого у записі. Особливу атмосферу події також доповнило духовне слово настоятеля сихівського храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Ореста Фредини.

Львівська національна філармонія - Вечір пам'яті Йосифа Сліпого

Отець Орест Фредина  благословив  вечір, та звернув увагу на «два крила» – віру й науку, про які дбав Йосиф Сліпий. Приїхавши до Риму, він відразу став організатором Українського католицького університету ім. Святого Климента та його ректором. Започаткував переклади літургійних книг українською. На свої кошти придбав приміщення для Українського вільного університету в Мюнхені (1976) та ін.

Ще однією композицією вечора стала знаменита “Stabat Mater” італійського композитора Джованні Перголезі, що прозвучала у виконанні “Віртуозів Львова” під орудою Володимира Сивохіпа. Неймовірною окрасою пам’ятної події прекрасні виконання української оперної співачки Софії Соловій (сопрано) та солістки Львівської опери Лілії Нікітчук (мецо-сопрано), які солювали у кантаті італійського Майстра.

Львівська національна філармонія - Вечір пам'яті Йосифа Сліпого

 

Львівська національна філармонія - Вечір пам'яті Йосифа Сліпого

 

Також у виконанні оркестру Львівської Духовної Семінарії Святого Духа під керівництвом диригента Андріана Леськіва, який став гостем події, прозвучала пісня “Ой у лузі червона калина”.

Львівська національна філармонія - Вечір пам'яті Йосифа Сліпого

 

Надзвичайно теплими були відгуки гостей та організаторів такого важливого проєкту:

“7 вересня 1984 року назавжди зупиниться серце Патріарха Йосифа Сліпого.

“Настане день і світ… більше не побачить мене…

Крізь холодний дим Сибірського сонця, крізь постійний смог над трясовиною, крізь колючий дріт і тюремні стіни у вінці терпінь Він бачив шлях до зірок…

Закутий у тяжкі колючі кайдани, зневажений табірним режимом Він не зламався…. Бо таким він був ” Невільником радянських таборів і добровільним в’язнем Христа…”

Ні чисельні нічні допити, ні тортури, а ні нелюдські умови утримання, брак їжі і води, не похитнули в Патріархові Йосифові Його велике бажання служити Богу, людям, своєму народові…”, – розповіла про Патріарха авторка проєкту Олена Білоус.

Львівська національна філармонія - Вечір пам'яті Йосифа Сліпого

На вечорі пам’яті Патріарх Йосиф Сліпий, мабуть, промовив ще раз до всіх учасників заходу та цілої України : «Мир Вам у Господі й архієрейське благословення!».

Нехай його терниста та праведна дорога життя дозволить вимолювати у Бога ласки для всієї України!” – поділилася враженнями Наталя Звольська.

 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...