Вектори поширення сучасної української музики

26.05.2024
Опис

Керівниця літературної частини Львівської національної філармонії Дзвенислава Саф’ян взяла участь у IV Всеукраїнському науковому круглому столі “Сучасна мистецька освіта в умовах війни в Україні”, який пройшов 25-26 травня 2024 року.

Львівська національна філармонія - Вектори поширення сучасної української музики

У доповіді на тему “Вектори поширення сучасної української музики в рамках міжнародної діяльності Львівської національної філармонії за 2022–2024 роки” музикознавиця розповіла про такі вектори діяльності, як закордонні виступи, фестивальний рух, розширення спільноти молодих авторів.

Окремо варто згадати підтримку розвитку сучасної української музики через ініціативи створення нових масштабних композицій. В ювілейному 25-му сезоні Академічний оркестр INSO-Львів втілив у життя прем’єри Світлани Азарової, Богдани Фроляк, Івана Небесного, Євгена Оркіна, що стали непересічними подіями культурного життя не лише Львова, а й України загалом. окремі концерти транслювались на вебмайданчиках колективу та невдовзі стануть доступні як окремі записи.

Коментуючи інфографіку залученості українських композиторів від другої половини ХХ століття, доповідачка зазначила, що наразі спостерігається тенденція до зростання частки української сучасної музики у регулярних філармонійних концертах. Однією з головних цілей інституції є її подальше цілеспрямоване поширення в українському та світовому медіапросторі.

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...