Віднайдені партитури Людкевича вперше виконали у Львівській філармонії

16.10.2023
Опис

15 жовтня о 18:00 у Львівській національній філармонії відбувся концерт симфонічної музики із творів Станіслава Людкевича (1879-1979) – одного із найвизначніших композиторів в історії української музики та львів’янина-довгожителя, що спричинився до розвитку музичної освіти та культури Галичини. Деякі з виконуваних творів вперше звучали у зв’язку віднайденням рукописів композитора.

На концерті «Людкевич. Спадщина» у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та диригента Володимира Сивохіпа слухачі мали змогу почути Симфонієту та чотири симфонічні поеми – «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори» («Голоси Карпат»), «Танець кістяків». Варто зазначити, що Симфонієта була написана композитором у 1940-х рр., однак досі вона жодного разу не прозвучала повністю. За радянської влади, не виконували одну із частин твору – Скерцо (зокрема, через використання цитати жартівливої української народної пісні), однак віднайдення рукопису партитури цього фрагменту дало можливість вперше цілісно реконструювати твір. Музичну редакцію здійснила львівська композиторка, лауреатка Національної премії України імені Т. Шевченка Богдана Фроляк.     

Концерт став презентацією проєкту «Людкевич. Спадщина», що має за мету оцифрування, новітнє видання та популяризацію творчості корифея української музики Станіслава Людкевича (1879-1979), й реалізується Меморіальним музеєм композитора за підтримки Українського культурного фонду. 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...