Віоліна Петриченко отримала відзнаку “За добру справу” від Капітули Незалежного культурологічного часопису “Ї” - Львівська національна філармонія

Віоліна Петриченко отримала відзнаку “За добру справу” від Капітули Незалежного культурологічного часопису “Ї”

21.12.2023
Опис

20 грудня в Палаці Потоцьких відбулась щорічна урочиста церемонія «Межа року» — ритуал вручення орденів та відзнак з лаудаціями за “Інтелектуальну відвагу” та “За добру справу”.

Цьогоріч відзнакою “За добру справу” нагородженою Капітули стала солістка філармонії – Віоліна Петриченко.

Традиційно церемонію розпочала промова від головного редактора незалежного культурологічного часопису «Ї» Тараса Возняка. Перше нагородження відбулось у 2001 році й за цей час лауреатами стали понад 40 відомих особистостей. Лауреатів нагороди визначають таємним голосуванням. Особливого святкового настрою церемонії надали “Коляди” Василя Барвінського, що прозвучали у виконанні Віоліни Петриченко.

Львівська національна філармонія - Віоліна Петриченко отримала відзнаку “За добру справу” від Капітули Незалежного культурологічного часопису "Ї"

До лаудації був запрошений генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, лауреат ордену «за Інтелектуальну відвагу» 2003 року – Володимир Сивохіп.

 

Чим є добра справа від професійного музиканта? Це гідно представляти світу українську музику. Є десятки музикантів, які репрезентують країну на світових сценах, престижних конкурсах, однак не мають в програмах творів українських композиторів. Навіть на біс у їх виконанні швидше можна почути прелюдію Фридерика Шопена, аніж Василя Барвінського, композитора, який поплатився роками життя за те, що писав питомо українську музику, плекав українську пісню. 

Віоліна Петриченко співає свою пісню, — вона грає сьогодні “Коляди” Василя Барвінського, які він писав в час тотального нищення всього українського, щоб зберегти та передати нащадкам наші мелодії. Тож ось вона, ця добра справа – грати своє і грати не лише перед українцями, а й перед іноземцями, на європейських сценах, відкривати львівського Барвінського, але також відкривати й житомирського Косенка, відкривати київського Якова Степового і його брата Федора Якименка, відкривати інші імена, продовжувати справу тих, хто її закладав, берегти українське”, – Володимир Сивохіп

 

Подарунком для почесних гостей піаністка представила диски з новою програмою, почути яку також запросила на концерт 22 грудня до Львівської національної філармонії.

Рівно тиждень тому, “Щедрик” Миколи Леонтовича Львівська національна філармонія разом з солісткою Віоліною Петриченко представила у залі Берлінської філармонії. 

 

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...