«Віртуози Львова» виступили у Польщі у рамках Lubomirski Festival

20.09.2022
Опис

Традиційно щороку восени відбувається Lubomirski Festival, концерти якого проходять у різних містах України та Польщі. Цьогоріч події Фестивалю тривають впродовж 14 вересня – 15 жовтня, а в одній з перших участь взяв Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під батутою Тараса Вергуна. У Львові події Фестивалю відбудуться у Львівській національній філармонії впродовж 13-15 жовтня.

Фестиваль імені Владислава Любомирського – це відкрита музична подія, присвячена відомому культурному меценату, який сприяв успіху Рубінштейна, Шимановського, Карловича, Шелуто, Ружицького та Фітельберга. Сьогодні ми знаємо, наскільки важливою є допомога державного патронату, спонсорства чи приватного патронату, тому завдяки серії відкритих мистецьких заходів ми хочемо представити надзвичайних постатей, що стоять за видатними художниками та їх творами, особливо тими, чиї заслуги обумовлені їх аристократичним походженням були стерті з карт історії в комуністичні часи.

Серія відкритих концертів буде присвячена польським композиторам з аристократичних сімей: Любомирським, Радзивіллам, Понятовським, а також їх протеже, таким як Францішек Лессель та Кароль Ліпінський.  Завдяки Фестивалю ми познайомимось з їх досягненнями, а також з тими, хто зробив їх можливими. Організатори також наголошують на тому, що місії фестивалю крім культурної, є ще і актуалізація питання меценатства в сучасному світі.

Подія за участі «Віртуозів Львова» відбулася 16 жовтня та мала назву «Концерт для вільної України» і відбулась у Палаці Любомирських у Пшеворську. Солістом концерту був Віктор Янковський.

Програма концерту мала символічне значення. Музиканти виконали «Елогіум, замордованим в Катині» Павела Лукашевського, «Метаморфози» Ріхарда Штрауса, Фантазія на теми «Океану Ельзи» Богдани Фроляк та «Адажіо» Самюела Барбера. Також як знак підтримки та солідарності звучав Гімн України.

 

 

 

 

Фото з офіційної програми Фестивалю

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...