XLIII Festiwal Muzyka w Starym Krakowie

01.08.2018
Опис

KALENDARZ KONCERTÓW
15. 08. środa, godz. 19.30
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Recital fortepianowy
GRIGORIJ SOKOŁOW
Joseph Haydn, Franz Schubert

16. 08. czwartek, godz. 20.15
Bazylika Bożego Ciała ul. Bożego Ciała 26
COLLEGIUM ZIELEŃSKI
KRÓLEWSCY RORANTYŚCI
CHÓR „GLORIA”
WIRTUOZI LWOWA
STANISŁAW GAŁOŃSKI – dyrygent
Marcin Leopolita, Jan z Lublina, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Mikołaj Zieleński, Mykoła Dylecki


17. 08. piątek, godz. 19.30
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
STEVEN ISSERLIS – wiolonczela
YA-FEI CHUANG – fortepian
Johann Sebastian Bach, Bohuslav Martinů, Robert Schumann, César Franck


18.08. sobota, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
APPASSIONATO PIANO DUO
TRIO FORTEPIANOWE
Ignacy Józef Paderewski, Wolfganag Amadeus Mozart, Claude Debussy, Francis Poulenc, Anton Areński


18.08. sobota, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. Sukiennicach, Sala Chełmońskiego, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego
ELŻBIETA STEFAŃSKA, MARIKO KATO – klawesyny
Francois Couperin, Johann Sebastian Bach, Wilhelm Friedemann Bach, Muzio Clementi, Wolfgang Amadeus Mozart


19. 08. niedziela, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
LIDIA SOSNOWSKA – sopran
PIOTR JAWORSKI – fortepian
Franz Schubert, Karol Szymanowski

19.08. niedziela, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
CHÓR “TIEBIE POJEM”
KONSTANTIN JAKOBSON – dyrygent
Muzyka cerkiewna


20.08. poniedziałek, godz. 19.30
Aula Akademii Muzycznej, ul. Basztowa 8
JOANNA FRESZEL – sopran
BARTŁOMIEJ KOMINEK – fortepian
Fryderyk Chopin, Władysław Żeleński, Siergiej Rachmaninow, Claude Debussy, Ignacy Jan Paderewski, Alberto Ginastera, Benjamin Britten, Sławomir Zamuszko


21.08. wtorek, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
WIRTUOZI LWOWA
SERHIJ BURKO – dyrygent
Myrosław Skoryk, Anatolij Kos-Anatolski, Mykoła Kołessa, Wiktor Kamiński, Ołeksandr Kozarenko


22.08. środa, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Nowodworskiego, ul. św. Anny 12
W razie niepogody godz. 20.00
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
KRAKOWSKI KWINTET DĘTY
Alexander von Zemlinsky, Paweł Łukaszewski, Artur Malawski, Krzesimir Dębski, Malcolm Arnold, Ferenc Farkas, Darius Milhaud


23.08. czwartek. godz. 21.00
Kopalnia Soli w Wieliczce, Kaplica św. Kingi
Zjazd do kopalni szybem Daniłowicza od godz. 19.30
AMARCORD
Chorał, Marcin Paligon, Pierre de la Rue, Anonim polski, Antoine Brumel, Wipo z Burgundii, Josquin des Préz , Jehan Ockeghem, Loyset Compère


24.08. piątek, godz. 19.30
Kościół ss. Norbertanek, ul Kościuszki 88
TRIO FLETOWE
Georg Philipp Telemann, Georg Friedrich Haendel, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi

25. 08. sobota, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
THE GOLDEN GATE
Muzyka Gospel


26.08. niedziela, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15
W przypadku deszczowej pogody: godz. 20.00, Aula Jakuba klasztoru OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
COLLEGIUM MARIANUM
Bitwa Morska

27.08. poniedziałek, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
SINFONIETTA CRACOVIA
MICHAEL MARTIN KOFLER – dyrygent, flet solo
Wolfgang Amadeus Mozart, Carl Stamitz, Franz Schubert


28.08. wtorek, godz. 19.30
Stara Synagoga, ul. Szeroka 24
PIOTR PRZEDBORA – gitara
Anonim, A. Vivaldi, J. S. Bach, F. Sor, J. K. Mertz, G. Regondi, A. Piazzolla, I. Albéniz


29.08. środa, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
JOEL FREDERIKSEN – bas profondo, arcylutnia
AXEL WOLF – teorba i lutnia
Giulio Romano Caccini, Girolamo Kapsberger, Andrea Falconieri, Giovanni Girolamo Frescobaldi, Giovanni Puliaschi, Giovanni Zamboni Romano, Giacomo Carissimi, Giovanni Felice Sances


30.08. czwartek, godz. 20.15
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
MICHAŁ BIAŁKO – organy
Dietrich Buxtehude, Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Max Reger


31.08. piątek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENOWSKIEJ
COLLEGIUM ZIELEŃSKI
BARTOSZ KOZIAK – wiolonczela
MACIEJ TWOREK – dyrygent
Krzysztof Penderecki

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Концерти

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...