Презентація архівного відеозапису «Благовіщення» Юрія Ланюка

07.04.2020
Опис

Хоча під час карантину Львівська національна філармонія не може збирати прихильників у своїх стінах, все ж її діяльність не збавляє обертів. На офіційному сайті та сторінках у соцмережах ми публікуємо архівні відео-, авдіозаписи окремих творів та подій за участі колективів філармонії, а також короткі домашні відео музикантів оркестрів, де вони розповідають як проводять карантин та дарують уривки з улюблених композицій.

Відтак, 7 квітня, з нагоди великого свята Благовіщення, презентуємо твір львівського композитора, виконавця-віолончеліста, педагога і музично-громадського діяча, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка – Юрія Ланюка.

«Благовіщення» для скрипки соло, мішаного хору і струнного оркестру написане у 2003 році. Це один із найвідоміших творів митця. Він виконувався десятки разів у багатьох країнах світу.

У своєму інтерв’ю Юрій Ланюк говорив про цю композицію: «У моєму творі «Благовіщення», написаному для скрипки, хору та струнного оркестру (хор у цьому творі співає без слів – він використовується як інструмент), я намагався створити ширший простір для сприймання музики. Адже, з одного боку, тема Благовіщеня викликає в асоціації слухача дивовижну історію з Біблії, коли ангел сповістив Діву Марію про народження Христа. Однак слово «благовіщення» може мати для кожної людини і свій сенс – кожен може чекати свого власного благовіщення».

Не менш цікавими про твір є думки Володимира Сивохіпа: «За словами Юрія Ланюка, кожна людина чекає благої вісті, але для того, щоб ця вість настала, треба заслужити цього, щось для цього робити… Музика цього твору просвітлена (соло скрипка, хор), але в багатьох моментах також надзвичайно драматична. Це свідчить про те, що до світла треба йти крізь терни…»

Запрошуємо до перегляду!

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...