Презентація архівного відеозапису «Благовіщення» Юрія Ланюка

07.04.2020
Опис

Хоча під час карантину Львівська національна філармонія не може збирати прихильників у своїх стінах, все ж її діяльність не збавляє обертів. На офіційному сайті та сторінках у соцмережах ми публікуємо архівні відео-, авдіозаписи окремих творів та подій за участі колективів філармонії, а також короткі домашні відео музикантів оркестрів, де вони розповідають як проводять карантин та дарують уривки з улюблених композицій.

Відтак, 7 квітня, з нагоди великого свята Благовіщення, презентуємо твір львівського композитора, виконавця-віолончеліста, педагога і музично-громадського діяча, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка – Юрія Ланюка.

«Благовіщення» для скрипки соло, мішаного хору і струнного оркестру написане у 2003 році. Це один із найвідоміших творів митця. Він виконувався десятки разів у багатьох країнах світу.

У своєму інтерв’ю Юрій Ланюк говорив про цю композицію: «У моєму творі «Благовіщення», написаному для скрипки, хору та струнного оркестру (хор у цьому творі співає без слів – він використовується як інструмент), я намагався створити ширший простір для сприймання музики. Адже, з одного боку, тема Благовіщеня викликає в асоціації слухача дивовижну історію з Біблії, коли ангел сповістив Діву Марію про народження Христа. Однак слово «благовіщення» може мати для кожної людини і свій сенс – кожен може чекати свого власного благовіщення».

Не менш цікавими про твір є думки Володимира Сивохіпа: «За словами Юрія Ланюка, кожна людина чекає благої вісті, але для того, щоб ця вість настала, треба заслужити цього, щось для цього робити… Музика цього твору просвітлена (соло скрипка, хор), але в багатьох моментах також надзвичайно драматична. Це свідчить про те, що до світла треба йти крізь терни…»

Запрошуємо до перегляду!

Поділитись


Популярне

23.09.2015 Медіа

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його...

29.09.2016 Анонси

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...