Знову гастролюємо!

17.10.2021
Опис

Вперше за карантинний період артисти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії гастролювали за кордоном. Концертували у Кракові, Мехуві та Ярославі.

14 жовтня музиканти виступили у Краківській філармонії ім. К. Шимановського у рамках проєкту «Дні Желенського». Спільно із Галицьким камерним хором та солістами – Славомір Наборчик – тенор (Янек), Магдалена Стефаняк – сопрано (Бронка), Віктор Янковський – баритон (Стах), Йоанна Свєшек – мецосопрано (Маринка), Войцех Табіш – бас (Марек), Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою вже відомого у Львові польського дириґента Себастьяна Перловського виконав оперу Владислава Желенського «Янек».

Саме ця опера звучала на відкритті оперного театру у Львові у 1900 році та була спеціально створена для цієї події. Крім того, львівська публіка могла почути її у вересні цього року на сцені Концертного залу Людкевича.

Яскраві моменти події:

 

Також ми запитали польського дириґента: як йому співпраця з Академічним симфонічним оркестром та чому, на його думку, опера «Янек» така особлива?

 

15 і 16 жовтня музиканти виступили у Мехуві та Ярославі із Месою Фа мажор Юзефа Понятовського (у рамках однойменного проєкту).

Композиція звучала у виконанні: Академічного симфонічного  оркестру Львівської філармонії, Галицького камерного хору, солістів – Олесі Бубели (сопрано), Лілії Нікітчук (мецо-сопрано), Андрія Возіяна (тенор), Віктора Янковського (баритон), які виступили під батутою Себастьяна Перловського.

Месу Юзефа Понятовського львівські слухачі вже мали можливість почути минулої осені у виконанні міжнародного складу солістів.

У Мехуві музиканти виступили у Костелі Гробу Господнього, у Ярославі меса звучала у Костелі Божого Тіла.

Події були спрямовані на промоцію компакт-диску із записом цієї композиції, яка записана минулого року за участі артистів Львівської національної філармонії імені М. Скорика та Галицького камерного хору.

Ділимось фотовраженнями від виступів:

 

 

 

 

Фото – Małopolska Fundacja Promocji Kultury i Sztuki, Instytut Promocji Kultury Polskiej, Kolegiata Jarosławska

Більше медіаматеріалів та вражень музикантів від виступів можна знайти на офіційних сторінках Львівської національної філармонії та Академічного симфонічного оркестру у наших соцмережах:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063574000519

https://www.facebook.com/lvivphilharmonic

 

 

 

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...