Філармонія для молоді - Львівська національна філармонія

Філармонія для молоді

18.03.2025
Опис

До 180-річчя Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка відновлена одна з важливих закладених спільно з філармонією традицій — проведення державних іспитів у залі імені Станіслава Людкевича.  Цьогоріч на сцені філармонії разом з Симфонічним оркестром оперної студії Львівської національної музичної академії  дебютували магістри: диригенти Роман Рибак та Модест Менцінський, а також композитор Марʼян Філь. 25 березня програма прозвучить під батутою диригентки Софії Думіч. 

25 лютого відбувся вечір «Моцарт & Дворжак»,  розпочав який Концерт для скрипки з оркестром № 4 Вольфґанґа Амадея Моцарта. Блискуче віртуозний твір цього вечора виконав разом з Симфонічним оркестром оперної студії Львівської національної академії імені М. В. Лисенка соліст – Назар Шутко. Диригував – Роман Рибак.

Львівська національна філармонія - Філармонія для молоді

Грандіозним фіналом події прозвучала Симфонія Антоніна Дворжака №9, що має підзаголовок «З Нового Світу». У якій чеський композитор зафіксував свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору.  Свіжий погляд та навіть оригінальні сценічні декорації, які додав Роман Рибак, подарували слухачам оновлені враження від відомої програми.

17 березня Симфонію № 3 Йоганнеса Брамса та Концерт для скрипки з оркестром Віктора Косенка, солістом у якому виступив Лев Менцінський разом з Симфонічним оркестром оперної студії Львівської національної академії імені М. В. Лисенка представив диригент Модест Менцінський. Панівні настрої доби романтизму, які втілив Брамс, знайшли відлуння і у творі українського композитора Віктора Косенка, концерт якого став ліричною кульмінацією вечора.

Львівська національна філармонія - Філармонія для молоді

У другому відділі події на слухачів чекала премʼєра — виконана оркестром під керівництвом Юрія Бервецького Симфонія №1 Марʼяна Філя, що отримала програмну назву «Хаос». За словами композитора: «Сама симфонія показує і символізує наш час, час нашого існування, невизначеності й порядку. Хаос у ній уособлює світ і те, що з ним відбувається. Ця стихія не несе тільки негатив чи безлад, адже порядок постав із хаосу. Звʼязок протилежностей і став основою симфонії».

А вже 25 березня очікуємо на виступ диригентки Софії Думіч, програма якої є вишуканим поєднанням пейзажних композицій Антоніна Дворжака та Анатолія Кос-Анатольського. Так розпочне вечір завершена у 1889 році Дворжаком Симфонія № 8, яка стала віддзеркаленням багатої чеської природи, колориту народної музики та особистих присвячених батьківщині почуттів.  Мальовничість їй забезпечили й пейзажі, що оточували заміський маєток неподалік Пршибраму, де композитор працював над Симфонією.

Львівська національна філармонія - Філармонія для молоді

У другому відділі прозвучить Концерт для фортепіано Кос-Анатольського, який є ні чим іншим, як ще одним зізнанням у любові рідним горам від композитора, якого називали «співцем Карпатського краю». Історія концерту, на жаль, не багата на виконання, що аж ніяк не зупинить молодих виконавців – диригентку Софію Думіч та піаніста Віталія Дворового.

Більше про концерт «Дворжак & Кос-Анатольський»

 

Поділитись


Популярне