Ensemble Nostri Temporis (Україна)

Загальна інформація

Український колектив Ensemble Nostri Temporis (ENT) спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики. Ансамбль заснували у 2007 році в Києві композитор і гобоїст Максим Коломієць та композитор і піаніст Олексій Шмурак. Розпочавши свою діяльність з презентації київській публіці антологій музичного авангарду і модернізму ENT згодом визначив головний для себе напрямок – пропагування творчого доробку найяскравіших сучасних композиторів різного покоління.

Починаючи з 2010 року керівником ENT є композитор та музичний менеджер Богдан Сегін. З цього часу ансамбль стає постійним учасником всіх найголовніших фестивалів нової музики в Україні, регулярно реалізовує різноманітні власні творчі проекти та активно починає гастролювати за кордоном. Літом того ж року колектив (вперше і поки що єдиний з України) взяв участь у двотижневій резиденції для молодих європейських ансамблів нової музики, яка відбулася під час всесвітньо відомих німецьких майстер-класів «International Summer Courses for New Music Darmstadt».

У 2012 ENT став ініціатором проведення «Міжнародних майстер-класів нової музики COURSE», які з того часу відбуваються в Україні регулярно.

Весною 2013 ансамбль став співорганізатором та активним учасником першої «Української бієнале нової музики».

У 2011 ENT записав музику українських композиторів Олексія Шмурака, Богдана Сегіна і Максима Коломійця до аудіокниги «Тарас Прохасько і Сергій Жадан читають вірші Чеслава Мілоша».

У 2012 ENT випустив свій перший аудіо-диск «LIVE», до якого увійшли твори п’яти українських композиторів нового покоління: Олексія Шмурака, Максима Коломійця, Богдана Сегіна, Анни Аркушиної та Олени Сєрової.

У 2014 концертом на «Варшавській осені» дебютував масштабний польсько-український проект Neo Temporis Group – великий ансамбль, сформований спільно учасниками ENT та польського струнного квартету NeoQuartet. У 2015 цей об’єднаний міжнародний колектив мав серію концертів у Польщі та Україні, а у 2016 здійснив велике гастрольне турне по Україні та записав аудіо-диск «Dialogues Without Borders», який було виданио у Польщі на лейблі «Requiem Records». До нього увійшли п’ять композицій: два твори польських композиторів (Даріуш Пшибильський та Єжи Корновіч) і три твори українських композиторів (Олексій Шмурак, Максим Коломієць та Богдан Сегін). Твори українців постали в результаті замовлення в рамках програми Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща «Колекції – пріоритет Композиторські замовлення».

Ensemble Nostri Temporis тісно співпрацює з сучасними композиторами різних поколінь та різних країн, відкриваючи нові імена, ініціюючи появу нових творів та виконуючи їх на різноманітних фестивалях сучасної класичної музики та у концертних програмах власних творчих проектів.

ENT відкритий до співпраці з представниками інших сфер мистецтва і мистецькими організаціями, ініціює кросдисциплінарні проекти, поєднуючи нову класичну музику з візуальним мистецтвом, поезією, театром та кіно.

Поділитись