Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок»

Загальна інформація

Ансамбль «Високий Замок» розпочав діяльність восени 1997 року. Всі учасники колективу є професійними музикантами, котрі об’єднані ідеєю популяризації української класичної та народної музики. З серпня 1999 року цей унікальний ансамбль працює у Львівській обласній філармонії.

А унікальний він своїм інструментарієм і своєрідним стилем. Кожен учасник блискуче володіє не тільки своїм основним інструментом, але й широким набором інших інструментів, що дозволяє виконувати твори різних епох, стилів і напрямків в їх автентичному звучанні.

Завдяки високій виконавській майстерності та репертуарній багатогранності інструментальний ансамбль «Високий Замок» є бажаним гостем на різних відкриттях, конференціях, виставках-презентаціях та ювілейних святкуваннях: 90-річчя Злуки ЗУНР та УНР (Оперний театр), відкриття музею сакрального мистецтва  (Храм  Климента Шептицького, Львів), відкриття авторської виставки „Видива Василя Вовкуна”,100-річчя Львівської картинної галереї, відкриття мистецької виставки-продажу Kunstmarkt (м. Рюккерсфельд, Німеччина), відкриття виставки-презентації Львівської області ( Київ-ВДНГ), відкриття виставки-презентації нової моделі „Volkswagen-Transporter” Т-5 (м. Брауншвайг, Німеччина), концерт у Львівській філармонії на честь приїзду до Львова папи Іоанна Павла II,  літературні читання Ліни Костенко у Бонні (Німеччина), відкриття мистецької виставки „Meeresträume” в рамках проведення EXРО-2000 Hannover (м. Вільгельмсгафен, Німеччина) та багато інших.

Ансамбль „Високий Замок” був учасником багатьох спільних акцій разом   з дипломатичними корпусами та посольствами України у Німеччині (Бонн), у Білорусі (Мінськ), у Бельгії (Брюссель), у Польщі (Варшава). У січні 2001 року «Високий Замок» виступав на урочистостях відкриття  українського посольства у Берліні (Німеччина).

За час своєї діяльності ансамбль плідно співпрацював з танцювальними колективами з Канади „Євшан” (м.Саскатун) та „Барвінок” (м. Міссіссага),з німецькими хоровими колективами „MAX-REGER” (Бранд) та „АCОRDIS” (Ельзенфельд), з ансамблями „Avel Dro”(Франція), ”Hinterberger Trio” і ”Duo Zeitenklänge”(Австрія), з мистецькими спілками „Kulturelles Komitee” (Ойпен, Бельгія), „Bleibuir” та „Rheihgauer Kunstverein” (Німеччина), з   державними театрами Німеччини у містах Касселі, Гьоттінгені, Ашафенбурзі, приват-ним театром у Денберзі.

Інструментальний ансамбль «Високий Замок» багато гастролює не тільки по Україні (концертні зали Західної України, Полтавщини, філармонії Івано-Франківська, Одеси, Вінниці, Черкас, Кропивницького), а також у Польщі, Білорусі, Угорщині, Бельгії, Голландії, Іспанії та Німеччині. Він бере участь у багатьох міжнародних фестивалях:

–    квітень 2000 р. – “Захід-Схід” , Зелена Гура, Польща;

–     травень 2000 р. – “Віртуози”, Львів;

–     червень 2002 р. – “Фестиваль камерних ансамблів”, Варшава, Польща;

–     січень 2005 р. – фестиваль політичної культури „Майдан”, Київ;

–     серпень 2005 р., 2006 р. – “Молоді митці”, Байройт, Німеччина;

–     жовтень 2006 р. – фестиваль ретро-пісні ім. Б.Весоловського, Львів;

–     серпень 2008 р.- етно-фестиваль “Чисті джерела Бугу”, Верхобуж, Україна.

–     травень 2009 р. – “Віртуози”, Львів;

–     липень 2009 р. – VIII  Eurofolk, Замосць, Польща

–     квітень 2010 р. – ”Прикарпатська весна”, Івано-Франківськ, Україна

–     травень 2011 р., червень 2013 р., травень 2016 р. – “Віртуози”, Львів;

– липень 2014 р. – “Лемківська ватра”, Ждиня, Польща.

– березень 2015 р. – «Бах-маратон», Львів, Україна

У доробку колективу чотири компакт-диски: “Перлини класичної музики”, “Весела мандрівка” , “Христос ся рождає” та “Повстанське танго”.

У травні 2009 року інструментальний ансамбль „Високий Замок” за наказом Міністерства культури і туризму був удостоєний почесного статусу „Академічний ”.