Ксенія Мілас – скрипка

Загальна інформація

Ксенія Мілас – сучасна італійська віртуозна скрипалька російського походження. Вона співпрацює з відомими музикантами з різних куточків світу, виступаючи разом з Бруно Каніно, Рудольфом Кельманом, Джованні Пудду, Орфео Мандоцці, Антонелло Фаруллі, Леонідом Гороховим, Джованні Ньоккі, Денисом Шаповаловим, Альбертом Нозе, Анною Сєровою; її концертна діяльність у якості солістки оркестрових творів зблизила Ксенію із багатьма диригентами, серед яких Василь Петренко (Росія-Норвегія), Літ Грегорі (США), Даррел Енг (Сінгапур), Анатолій Рибалко (Росія), Рональд Масін (Німеччина), Марія Рамляк (Хорватія), Марко Боні, Карло Тенан, Лоренцо Пассеріні, Джанкарло Де Лоренцо, П’єтро Боргоново (Італія) та інші.

Розпочала свій музичний шлях у 4 роки у Волгограді, де народилася у 1989 році. У п’ятирічному віці вступає у Санкт-Петербурзьку С. С. Муз. Школу імені М. А. Римського Корсакова, у клас заслуженого педагога та діяча культури С. М. Шальмана.

Дебют у якості солістки Санкт-Петербурзького державного філармонічного оркестру майбутньої скрипальки відбувся у Дзеркальній залі палацу Білосельських-Білозерських коли Ксенії було лише 8 років. Журнал «Культура» тоді відмітив: «Вона зачарувала публіку не лише своєю харизмою та дивовижною віртуозністю, а й присутністю надзвичайної артистичності та зрілості». З цього концерту відкривається її насичений музичний шлях, сьогодні Ксенія активно гастролює по Італії, Франції, Росії, Німеччині, Англії, Ірландії, Литві, Фінляндії, Греції, Швейцарії, Китаї та Сан-Марино.

У 2007 році молода музикантка вирішує переїхати до Європи і оселитися в Італії , а вже в 2010-му році Мілас запрошують викладати на кафедру струнно-смичкових інструментів у Міжнародну Музичну Академію в м. Імола. З того часу блискучий і віртуозний музикант успішно ділиться досвідом та передає майстерність скрипкової школи своїм численним учням.

Ксенія Мілас записала всі сонати для скрипки соло (Op.27) бельгійського скрипаля та композитора Ежена Ізаї (Anima Records 2017, Париж, Франція), отримавши дуже позитивну критику від відомих музичних видань таких як Amadeus, Archi magasine, Lime Light Australia,
та Le Salon Musical.

Вона постійно з азартом відкриває нові музичні горизонти, з блиском і легкістю грає 24 каприси Ніколо Паганіні в одному концерті, її енергією захоплюються не тільки слухачі, але й відомі митці. Так, шведський композитор Джонатан Остлунд, почувши її гру, пише у січні 2018 року новий твір, присвячений Ксенії Мілас: «Paganini Fantasia».

У вересні 2020 року Ксенія записала в Палаццо Турсі (м. Генуя) першу та єдину колекцію з 24 каприсів (op.1) Ніколо Паганіні разом з його 4 етюдами, нещодавно виявленими професором Данило Префумо. Ця подія вражає своєю унікальністю ще й через те, що вперше запис всіх каприсів здійснювався на легендарній скрипці самого Маестро Паганіні!
У 2021 році скрипалька стала офіційним партнером iClassical Academy, для якої вона запише ексклюзивну колекцію відеоуроків з шістьма сонатами Е. Ізаї в розділ «Музичні коштовності». Серед інших митців, у проекті також беруть участь скрипаль Леонідас Кавакос та віолончеліст Міша Майський.

Крім регулярних концертів і викладання, у цей період Ксенія Мілас разом із піаністкою Джаною Фраттою записала для Soni Classical компакт-диск «Уламки», з камерною музикою композиторів О. Респігі, С. Прокоф’єва, А. П’яццолли та Л. Ауербах. Вихід диску запланований на весну 2022 року.

Поділитись