Оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа

Загальна інформація

Оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа – один із найстарших оркестрів на теренах Львівщини. Він є спадкоємцем давніх традицій, коріння яких сягає ще 1880 року. Колектив був симфонічним і активно брав участь у громадському житті Львова та Галичини.

Митрополит Андрей Шептицький, який постійно й наполегливо сприяв у Львові наповненню повноцінним духовним і культурно-мистецьким життям, у 1928 році заснував Богословську Академію. Першим ректором Богословської Академії був Патріарх Йосиф Сліпий, який активно долучав семінаристів до різних форм культурно-мистецької діяльності. Завдяки старанням Йосифа Сліпого та Андрея Шептицького семінаристи-музиканти мали нагоду паралельно навчатися ще й у Вищому Музичному Інституті ім. М. Лисенка, що дало великий поштовх у розвитку оркестру та його діяльності. У різний час і в різних формах з семінаристами працювали композитори, диригенти і викладачі музики: Станіслав Людкевич, Борис Кудрик, Дмитро Котко, Іван Охримович, Петро Пшеничка та молодий Мирослав Антонович.

У сорокових роках XX століття радянська влада закрила семінарію й оркестр на деякий час припинив своє існування. Відновлено його з благословення ректорату семінарії весною 2001 року. Першим організатором та керівником відновленого колективу був брат Павло Миць. У 2005 році посаду диригента взяв на себе бр. Віталій Воєца. Того ж року диригентом оркестру стає Андріян Леськів. 29 грудня 2005 року в семінарії відбувся перший виступ оркестру в оновленому складі, як духовий оркестр.

З огляду на певні обставини, діяльність духового оркестру була припинена на 4 роки (2010-2014 рр.). Восени 2014 року колектив з благословення ректорату та ініціативи бр. Мар’яна Гринера знову відновився.

За останні два роки під керівництвом диригента Андріяна Леськіва та старости оркестру бр. Павла Коваля духовий оркестр лише у Різдвяний час дав понад 114 концертів в Україні. Така активна діяльність полягає у прославленні Бога у незвичний спосіб та популяризації духової й духовної музики вірним УГКЦ, більшість із яких не мають змоги наживо почути її. Окрім цього, оркестр дає концерти для високоповажних гостей серед яких були: держсекретар Апостольського Престолу кардинал П’єтро Паролін, Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Глава УГКЦ Блаженіший Любомир Гузар, Глава УГКЦ Блаженіший Святослав Шевчук та багато інших. Вагомою сторінкою в історії оркестру є виступ 28 серпня 2019 року для Святішого Отця Папи Франциска у Ватикані.

Більше інформації можете дізнатися на офіційному сайті Львівської Духовної Семінарії Святого Духа: https://www.lds.lviv.ua/pages/1456730160