Звучання Львівської філармонії #44 «Kwartludium. Контрасти-2017»

Неділя 14.06.2020 / 18:00

Онлайн трансляція

Вхід вільний

В цю неділю відбудеться аудіо трансляція з вікон Львівської спілки композиторів на вулицю Чайковського проєкту «ГРАФІЧНІ ПАРТИТУРИ ПОЛЬСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ», який було реалізовано у Львові в жовтні 2017 року польським ансамблем сучасної музики Kwartludium.

Запис з концерту, який відбувся 13.10.2017 на Сцені Концертного залу Людкевича Львівської національної філармонії в рамках 23-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» також можна переглянути на YouTube-каналі фестивалю «Контрасти» за цим посиланням.

Запис концерту було реалізовано I SAY Film

Учасники ансамблю Kwartludium:
Кароліна Пйонтковська-Новіцька, скрипка
Міхал Ґурчиньський, кларнет
Павел Новіцький, ударні
Пйотр Новіцький, фортепіано

Програма концерту:
Боґуслав Шеффер [1929-2019]
PR–IVIII (1972)
Non stop (1960)
kontury (1960)

Кшиштоф Кніттель [*1947]
Sketches (1979)

Єжи Корновіч [*1959]
Gullfoss (2012)

Роман Гаубеншток-Раматі [1919–1994]
Decisions (1959-71)
multiple 1 (1969)
Alone 1 (1965)

———–
У 2017 році ансамбль Kwartludium вирушив у концертне турне Україною з програмою, яка складалася виключно з польських графічних партитур, створених переважно у 60-х та 70-х роках минулого століття. Для свого турне ансамбль приготував твори, в яких музиканти інтерпретували графіку й колажі видатних польських композиторів, серед яких Боґуслав Шеффер, Роман Гаубеншток-Раматі та Кшиштоф Кніттель. Музиканти виконали також графічну партитуру «Gullfoss» Єжи Корновіча, створену спеціально на замовлення ансамблю в 2012 році. Ця композиція є серед творів, виданих на компакт-диску, який ансамбль повністю присвятив графічній музиці польських і данських композиторів (видавництво DUX).
Турне стало результатом співпраці ансамблю Kwartludium з Богданом Сегіним, композитором і мистецьким директором Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти». Цю унікальну сторінку польської музики можна було почути на концертах 12-14 жовтня 2017 року у Києві, Львові та Тернополі. Окрім концертів відбулися також зустрічі з публікою та майстер-класи для студентів Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, присвячені інтерпретації графічних партитур.

Проект було дофінансовано з бюджету Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego в рамках програми «Промоція польської культури закордоном — Promesa 2017».

Куратор проєкту Звучання Львівської філармонії Богдан Сегін.