Adagio без війни

Неділя 28.08.2022 / 18:00

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане IX Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 15-28 серпня.

Основною концепцією цьогорічного, вже дев’ятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, директором – Сергій Бурко.

Цьогоріч на гостей очікують шість унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях знаних колективів і солістів.

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та  витончених музичних вечорів.

***

Дев’ятий Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» завершиться за участі гостей з Івано-Франківська – Академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile», який за майже 37 років своєї діяльності виступив  із понад 3000 концертами у різних містах України та світу.

Оркестр запропонує слухачам вишукану програму, яка об’єднає музику понад чотирьох століть, починаючи від творчості геніїв бароко – Баха та Вівальді, та завершуючи творами сучасного композитора та артиста Івано-Франківської філармонії Арсена Бучинського. Вони символічно поєднають минуле з сучасністю, демонструючи те, що навіть у найскладніші часи музика допомагає та підтримує, фіксуючи миттєвості та емоції у звуках, стаючи таким чином своєрідним літописом для майбутніх поколінь…

• Академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» Івано-Франківської філармонії ім. Ірини Маланюк
  • Наталія Мандрика, художній керівник / концертмейстер

• Йоганн Себастьян Бах (1685-1740). Три органні прелюдії (переклад для струнного оркестру Н. Мандрики):
    • «Herzlich tut mich verlangen», BWV 727 («Я від душі бажаю щасливого кінця»)
    • «Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ», BWV 639 («До Тебе я звертаюсь, Господи»)
    • «Nun komm’der Heiden Heiland», BWV 659 («І прийде Спаситель…»)
  • Йоганн Себастьян Бах (1685-1740). «Анданте» з Органної сонати IV, BWV 528 (переклад Н. Мандрики)
  • Антоніо Вівальді (1648-1741). Симфонія До мажор, RV117
  • Антоніо Вівальді. Симфонія соль мінор, RV156
  • Дітріх Букстегуде (1637?-1707). Чакона до мінор, BuxWV 159 (переклад Н. Мандрики)
  • Джон Валентайн (1730-1791). Концерт для струнних Фа мажор
  • Жуль Массне (1842-1912). Прелюдія «Le dernier sommeil de la Vierge» (“Останній сон Діви“) з ораторії «Діва»
  • Едвард Елґар (1857-1934). «Nimrod» з «Еніґма-варіацій», тв.36
  • Арсен Бучинський. Фантазія на тему лемківської пісні «Пливе кача» для скрипки соло та струнного оркестру (солістка – Наталія Мандрика)
  • Арсен Бучинський. Adagio senza guerra (Адажіо без війни)

Марія Сидорак, модераторка події

Сергій Бурко, арт-директор фестивалю

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!