Віртуози 40. Віртуози просто неба

40 років історії

40 років традиції

40 років музики

Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!

Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня

***

Концерти просто неба вже багато століть збирають меломанів у різних куточках світу. Саме для виконання у лондонському Ґрін-парку Ґеорґ Фрідріх Гендель написав свій «Феєрверк». Ще один знаменитий опус, «Музику на воді», він створив спеціально для супроводу прогулянки короля Георга І Темзою.

На українських теренах ще у XIX столітті популярними були «контракти», які були не лише місцем укладання важливих угод, а й також виступів відомих музикантів. Наприклад, у Києві виступали Ференц Ліст, брати Генрік і Юзеф Венявські, Йоганн Непомук Гуммель та ін. Відбувались такі ярмарки на Подолі.

У Львові на початку ХІХ століття відомий скрипаль Кароль Ліпінський був одним із ініціаторів створення симфонічного оркестру, який у літні місяці, під час «святоюрських контрактів», виступав з найрізноманітнішими програмами у саду Гехта (сьогодні – Парк ім. Івана Франка).

На 40-му фестивалі «Віртуози» Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» продовжить цю чудову традицію. У Саду Палацу Потоцьких у виконанні музикантів оркестру прозвучать популярні твори Антоніо Вівальді, Вольфґанґа Амадея Моцарта, Франца Шуберта, Йоганнеса Брамса та інших відомих композиторів.

• Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
  • Сергій Бурко, дириґент

У програмі популярні твори А. Вівальді, В. А. Моцарта, Ф. Шуберта, Й. Брамса, Й. Штрауса, А. П’яццолли, Л. Андерссона та ін.

Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/