У статті за грудень 2024 року йдеться про те, як великі концертні інституції адаптували свою діяльність до нинішніх реалій і що транслюють суспільству через концерти.
Щоб відповісти на ці запитання, авторка Марина Гордієнко провела аналіз концертних програм деяких музичних інституцій: Національної філармонії України, Національного будинку музики (Київ) та Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. Для вияву відмінностей до аналізу взято два концертні сезони: 2020/2021 та 2023/2024 років.

За словами музикознавиці,
“У концертному сезоні 2023/2024 року простежується абсолютне вилучення російських творів із концертних програм. Натомість зростає представленість української музики: в НФУ вдвічі (з 12 % до 25 %), у НБМ утричі (з 6 % до 16 %), у ЛНФ майже вдвічі (з 26 % до 40 %) <…>
Львівська філармонія продовжує обраний шлях: влаштовувати фестивалі й цикли концертів. Їх у сезоні було сім, із них п’ять традиційних: «Контрасти», «Bach Contemporary», «Mozart BirthDay», «Віртуози», «Terra Barocco». Поруч із ними нові — фестиваль польської та української музики «Lubomirski Festival» та ще один бахівський «Бах. Маратон». Потужну представленість української музики спричинено більшим включенням її в окремі програми, заснуванням фестивалю «Lubomirski Festival» та великою кількістю українських творів у програмі «Контрастів» — інколи коштом скорочення західної музики”.
22.03.2026
АнонсиМедіа
Три Моцарти. Презентація CD
Завжди юний, осяйний, геніальний Моцарт – с...
05.03.2026
Анонси
Конкурс на посаду генерального директора філармонії завершено
Сьогодні, 5 березня, у Львівській обласній раді відбувся конкурс на посаду ...
26.01.2026
Анонси
Тромбони легендарного Мюллера: львівський оркестр отримав інструменти для молоді
Симфонічний оркестр INSO-Львів Льві...