Мирославу Скорику сьогодні виповнилося 80 років!

13.07.2018
Опис

Колектив Львівської обласної філармонії щиро вітає з ювілеєм рідного Маестро, Героя України, класика сучасної української музики, автора симфонічної, камерної музики, естрадних і джазових творів, а також балетів, опери і музики до кінофільмів, серед яких знамениті «Тіні забутих предків», видатного Мирослава Скорика!

Творчість Мирослава Скорика неможливо звести до однієї моделі чи формули — це надзвичайно різносторонній і яскраво індивідуальний мистець, який з легкістю оперує різними музичними парадигмами, поєднує й деконструює їх. Деякі люди схильні вважати найвищим творчим досягненням Скорика музику до культового фільму «Тіні забутих предків». Проте, хіба ж меншим досягненням є «Карпатський концерт» для оркестру, чи, приміром, фортепіанна Партита №5? І це лише одна з «парадигм», в яких проявив себе Скорик. Адже ж є також естрадні пісні, з якими виросли цілі покоління; інтерпретації творів минулого (Фантазії з лютневої табулатури XVI ст. чи 24 каприси Паґаніні); опера «Мойсей», 9 скрипкових, 2 віолончельних, альтовий і 3 фортепіанних концерти…

І хоча Скорик не застосовував у своїй творчості таких технік і прийомів, як додекафонія, серіалізм, стохастика чи алеаторика, його твори є свідченням глибокої усвідомленості всього шляху, який пройшла музика у XX столітті, і є певною квінтесенцією індивідуальної рефлекції композитора щодо цього шляху. Скорик є одним із тих, хто зумів зберегти яскраву індивідуальність в складних умовах радянської системи, де індивідуалізм був небезпечним сигналом. Продовжуючи лінію Колесси, в роботі з фольклорним матеріалом Скорик іде шляхом ще глибшого занурення у внутрішню природу фольклорних явищ і «розщеплення» їх на окремі «атоми», з яких він формулює власну органічну й витончену структуру.

З певною обережністю, з якою взагалі варто застосовувати термін постмодернізм, можемо ствердити, що різновекторність і багатоплановість творчості Скорика, наближує його до цього мета-напрямку в мистецтві XX-XXI століть.

Колектив філармонії бажає ювілярові творчої наснаги і з нетерпінням чекає нових яскравих прем’єр творів Маестро як в Україні, так і за її межами.

 

Поділитись


Популярне

12.10.2018 Анонси

14 листопада — вперше у Львівській філармонії скрипаль Девід Тобін

Кожні три роки Львів привертає до себе увагу всього музичного світу. Кожні три роки солісти, які хочуть здо...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...