5-ті Дні української музики у Варшаві

09.10.2019
Опис

18-23 жовтня 2019 року у Варшаві відбудуться п’яті Дні української музики, ініціатором та арт-директором яких є Роман Ревакович.

Метою проведення такого проекту є популяризація і репрезентація українського музичного мистецтва у міжнародному контексті. У цьому сенсі вельми важливим пунктом стане її поширення у Польщі, зокрема у перших концертних залах Варшави: Концертному залі Музичного університету Фридерика Шопена та в Концертній студії Польського радіо ім. Вітольда Лютославського.

У програмі цьогорічних Днів української музики у Варшаві три події. Перший концерт (18 жовтня) у виконанні прекрасних музикантів – скрипаля Андрія Павлова та піаніста Богдана Кривопуста – представить середнє покоління українських композиторів, стипендіатів програми «Gaude Polonia» Міністерства культури та національної спадщини Польщі, яку реалізує Національний центр культури. Звучатимуть композиції Богдани Фроляк, Андрія Мерхеля, Олени Ільницької, Євгена Петриченка, Олександра Шимка, Богдана Сегіна, Богдана Кривопуста та Золтана Алмаші.

Друга подія (21 жовтня) представить ще одну важливу гілку проєкту, адже у 2019 році він ще має підзаголовок «Вітольд Лютославський та українська музика». У виконанні співачки Оксани Нікітюк та піаніста Дмитра Таванця гості почують діалог двох музичних гігантів – Лютославського і Сильвестрова. Валентин Сильвестров, якому виповнюється вже 82 роки, – це унікальне явище в українській музиці. Він – своєрідний музичний філософ, який також пройшов довгий шлях із різними етапами творчості. Твори, що прозвучать на цьому концерті, – композиції вже ХХІ століття, сповнені класичної краси, медитаційні, можна сказати – пантеїстичні. Лютославський вестиме діалог із Сильвестровом через свою ранню фортепіанну сонату з 1937 року та «Дитячі пісні» на слова Юліяна Тувіма. Вже сам заголовок пісень, а також автор їхніх текстів говорить про дотепність та веселий настрій цієї музики.

Останній, третій, концерт (23 жовтня) відбудеться в Концертній студії Польського радіо. На ньому прозвучать твори композиторів, які визначають тон сучасної української музики. Цього разу колектив буде більшим – 25 музикантів прекрасного Національного ансамблю солістів «Київська камерата» під диригуванням Романа Реваковича. А з ними – солісти, члени цього ансамблю, вже згадувані співачка Оксана Нікітюк та піаніст Дмитро Таванець, а також альтистка Катерина Супрун. У програмі – твори Володимира Шумейка, Ігоря Щербакова, Євгена Станковича, Олега Ківи та Вітольда Лютославського.

Детально про цей проєкт Роман Ревакович розповів в інтерв’ю виданню «Наше слово». Познайомитись із ним можна за посиланням: https://www.nasze-slowo.pl/dirigent-roman-revakovich-ukra%d1%97nczi-vbolivayut-za-svo%d1%97h-sportsmeniv-zaklikayu-vbolivati-za-kompozitoriv/

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...