Твори Барвінського звучать на новому CD

08.03.2019
Опис

Музика видатних українських композиторів існує у Львівській національній філармонії не лише під час концертів, вона живе також у записах, здійснених на сцені філармонії, і випущених на CD. Одним із них є компакт-диск музики Василя Барвінського, який філармонія випустила у 2019 році.

На диску — камерно-вокальна і фортепіанна творчість Барвінського. Свою інтерпретацію восьми фортепіанних прелюдій композитора пропонує слухачам Оксана Рапіта, а вибрані солоспіви звучать у виконанні Наталії Дитюк і Мирослава Драгана. У солоспіві «Пісня пісень» на слова В. Маслова-Стокоза з’являється також партія скрипки, яку виконує Марко Комонько. Оксана Рапіта розповідає про проект:

«Ця ідея належить генеральному директору філармонії Володимиру Сивохіпу, і народилася вона в ювілейний рік Василя Барвінського. На моє глибоке переконання музика існує і живе тільки тоді, коли вона звучить — це аксіома. І наші зусилля — і мої, і моїх колег Мирослава Драгана й Наталії Дитюк, спрямовані на те, щоб якомога більше популяризувати цю музику.

Вона може мати різне втілення, різне трактування. Ми запропонували своє. Музика Барвінського надзвичайно тонка і багатовимірна, й дає величезні підстави для творчих пошуків. Тому я закликаю всіх любителів музики звернутися до творів Барвінського, полюбити їх і прагнути їх чути у різних виконаннях, аби вона зайняла своє місце в культурному і духовному просторі України».

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...