Диригентка Вікторія Жадько: “Це програма про повернення Європи до України”

21.05.2024
Опис

26 травня о 18:00 у Львівській філармонії запрошують на унікальну програму “Українська ностальгія”. Вона характерна не лише мелодіями, що прикипають до серця кожного слухача, а й тією чарівною силою, що огортає концертний зал в мить загального єднання. Зокрема, організатори обіцяють українську прем’єру твору «Меса для України» авторства Алли Сіренко, сучасної української мисткині, що увійшла в історію як перша українська композиторка, прем’єра опери-фантазії якої відбулася в лондонському Королівському оперному театрі.

Львівська національна філармонія - Диригентка Вікторія Жадько: “Це програма про повернення Європи до України”

Також вперше у Львові звучатиме твір Юрія Шевченка “Батярські пісні”. Як зазначає диригентка вечора, це твір, який київським композитором присвячений унікальній культурі, яка панувала у Львові.

Вікторія Жадько: “Для мене програма є дуже органічною, тому що уже багато років я поєдную в програмі світову класику з творчістю композиторів України, при чому саме сучасних, для того, щоб показати підґрунтя, з якого виросло наше мистецтво. Я усвідомлюю сучасний культурний процес не як входження України в Європу, а як повернення Європи до України, оскільки все-таки європейська цивілізація у давні часи великою мірою зароджувалася в Україні та була під великим впливом українських діячів. Тому логічно нагадати світові й собі самим, що ми не йдемо в Європу, а власне ми є її частиною, а може — і колискою цивілізації”.

Крім “Батярських пісень”, про особливості яких на події розповідатиме модераторка Поліна Кордовська, за участі відомої солістки Мирослави Которович звучатиме Скрипковий концерт ре мінор Фелікса Мендельсона, творіння юного генія. Такий вибір твору диригентка пояснює: “Ми не ставили перед собою завдання створити подію із лише новинок, адже для мене важливим є саме контраст і неординарні поєднання. Через це ми взяли європейську програму, більш традиційну, яка б підготувала слухача до сприйняття нового, і цим свіжим та цікавим є твори Сіренко та Шевченка”.

 

Деталі: https://philharmonia.lviv.ua/event/virtuozy-43-ukrainska-nostalhiia/ 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...