Лютий – місяць неймовірних симфонічних полотен

01.02.2022
Опис

Лютий у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика стане місяцем симфонічної музики, адже значна частина концертних програм цілком складатиметься із масштабних та довершених музичних полотен. Деякі з них вже встигли стали хрестоматійними, деякі – впізнаємо з перших нот, а деякі – будуть для усіх справжніми відкриттями!

 

FECI QUOD POTUI, FACIANT MELIORA POTENTES*

*Зробив, що міг, нехай, хто зможе – той зробить краще

03.02.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Що відчували композитори Людвіг ван Бетховен і Дмитро Шостакович, пишучи свої перші твори в жанрі симфонії? Певно, дещо схоже: бажання створити музику, що звучатиме по-новому; нестримний творчий порив і, разом з тим, прагнення до досконалості; хвилювання, як публіка сприйме та оцінить новостворений опус і рівень майстерності його автора. Симфонію №1 Л. Бетховена та Симфонію №1 Д. Шостаковича виконає симфонічний оркестр «INSO-Львів» під батутою талановитого диригента Кирила Карабиця.

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/feci-quod-potui-faciant-meliora-potentes/

 

Шостакович

04.02.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Один композитор, два симфонічних твори та безліч сенсів, які криються в його музиці…

Цей вечір присвятимо творчості Дмитра Шостаковича, музика якого відрізняється неабиякою емоційністю та глибиною.

Почуємо опуси композитора у творчому прочитанні Катерини Тітової (фортепіано), Олега Петришина (труба) та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Дириґуватиме Вінсент Козловський.

Для вас звучатимуть Концерт №1 для фортепіано і труби з оркестром та Симфонія №5 Дмитра Шостаковича.

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/shostakovich/

 

Косенко & Шостакович & Сібеліус

11.02.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Є мелодії, які огортають, захоплюють і ваблять. Є композиції, які після прослуховування залишаються з нами назавжди. Ми впевнені, що Концерт для скрипки з оркестром Віктора Косенка належить саме до таких творів, адже цей неймовірний політ, легкість та співучі мелодії неможливо сплутати ні з чим іншим. Почуємо його у виконанні Лідії Футорської – відомої української скрипальки, яка активно популяризує рідну музику як вдома, так і за кордоном.

У програмі концерту також звучатиме Третя симфонія фінського композитора Яна Сібеліуса. Та оркестрова версія Прелюдії і фуги ре мінор Шостаковича.

Усі композиції прозвучать у виконанні Академічного симфонічного оркестру філармонії. Дириґуватиме знаний майстер батути, головний дириґент і художній керівник Національного симфонічного оркестру України – Володимир Сіренко.

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/kosenko-shostakovich-sibelius/

 

Omnia Vincit Amor*

*Любов перемагає все

19.02.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

Символічно, що саме у вікенд опісля Дня закоханих, симфонічний оркестр “INSO-Львів” спільно з віртуозами Валерієм Соколовим та Матвієм Дьоміним, а також маестро Віталієм Протасовим готуються піднести слухачам розкішний музичний дарунок — твори, що промовляють у кожному звуці: любов врятує світ! Почуємо знамениту «Шехерезаду» Миколи Римського-Корсакова, а також Концерт для флейти з оркестром Жака Ібера.

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/omnia-vincit-amor/

 

REQUIEM*

*Реквієм

20.02.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

У пам’ять Небесній сотні та усім захисникам України прозвучить «Реквієм» Антоніна Дворжака. Цей «Реквієм» позначений почуттям мужнього смутку… Тут немає похмурого і трагічного підтексту, пафосу чи меланхолії, чуються лише вдячність та сум через прощання з рідними та близькими, улюбленими місцями та усім, що дороге…

Прозвучить цей опус композитора у виконанні відомих солістів, чиї голоси часто можна почути на сценах оперних театрів Європи та світу, Галицького академічного камерного хору та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Дириґуватиме Народний артист України Володимир Сивохіп.

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/requiem/

 

Пулєнк & Шостакович

25.02.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Подія поєднає двох майстрів ХХ століття. Концерт для двох фортепіано з оркестром французького композитора Франсіса Пулєнка є одним із найвідоміших зразків для такого виконавського складу. Єдність та неперевершене злагоджене виконання неодмінно продемонструє відомий львівський фортепіанний дует – Оксана Рапіта та Мирослав Драган! До дуету піаністів у першому номерів концертної програми вечора долучиться Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою Богдана Дашака! Продовжить подію Симфонія №9 Дмитра Шостаковича. Сам композитор завжди відгукувався про неї, як про «маленьку веселу п’єсу».

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/poulenc-shostakovych/

 

FATA VIAM INVENIENT*

*Від долі не втечеш

26.02.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

Дмитро Шостакович тікав від абсурду й тиранії сталінського режиму в глибини своєї творчої уяви, а звідти – на сторінки з нотними лінійками. Гнівити долю митець, усе ж таки, не став, тому світ побачив його Четвертий струнний квартет (1949) лише після смерті Сталіна у 1953 році. Твір символізує тяжку долю гнобленого, гнаного звідусіль народу.

Прем’єру одного з найперших творів австрійського композитора єврейського походження Арнольда Шенберга “Просвітлена ніч” (1899) публіка сприйняла вельми контраверсійно. Але мине лише кілька десятиліть, і цю музику з шаленим успіхом виконуватимуть у багатьох країнах світу і навіть створять балет з її використанням.

Почуємо твори у виконанні Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» під орудою Віталія Протасова.

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/fata-viam-invenient/

 

JaZZ & LoVE & FiRE*

*Джаз, кохання і вогонь

27.02.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

Музика, яка запалює з перших нот! Ритми, які змушують серця битися частіше та танцювати, танцювати, танцювати!!! Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, Анна Степанова (саксофон) та Мирослав Драган (фортепіано), що виступлять під орудою Володимира Сивохіпа, у найромантичніший місяць року презентують палку й романтичну  програму JaZZ & LoVE & FiRE!

Приходьте, танцюйте, надихайтесь! Запрошуємо!

Деталі тут: https://philharmonia.lviv.ua/event/jazz-love-fire/

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...