Бельгійському скрипалеві Анрі В’єтану 200!

21.12.2020
Опис

23 грудня о 19:00 у Львівській національній філармонії імені М. Скорика відбудеться подія «В’єтан & Ваксман & Дворжак», присвячена 200-річчю із дня народження всесвітньо відомого бельгійського скрипаля Анрі В’єтана.

Для участі в урочистостях, що стартували 21 грудня у Києві, в Україну приїхали праонука бельгійського музиканта Агнес Бріоль В’єтан та французький дириґент Ніколя Крауз.

У ХІХ столітті Анрі В’єтан був справжньою зіркою: про нього знали майже у всіх куточках Європи, Близького Сходу, США, Південної Америки. Його називали «царем скрипки», «Бетховеном серед скрипалів», а гру музиканта порівнювали із Паганіні та Лістом.

Відомо також, що В’єтан, який близько десяти років провів у Петербурзі в якості придворного музиканта, неодноразово виступав і в українських містах (Одесі, Львові, Києві, Харкові та Катеринославі – Дніпрі). Ймовірно, він був знайомий і з Тарасом Шевченком, і з Семеном Гулаком-Артемовським.

Цій дивовижній постаті й присвячена подія «В’єтан & Ваксман & Дворжак» у Львівській національній філармонії. Під батутою Ніколя Крауза, у творчій біографії якого сотні виступів у різних куточках світу, у виконанні Марка Комонька (скрипка) та Академічного симфонічного оркестру філармонії прозвучить Концерт для скрипки з оркестром №5, адже Анрі В’єтан був ще й прекрасним композитором!

Також у програмі вечора – Фантазія на теми опери «Кармен» Бізе Франца Ваксмана, композитора, який був дванадцять разів номінований на премію «Оскар» та отримав її двічі, та твір одного із найпопулярніших композиторів-романтиків – «Серенада» для струнного оркестру Антоніна Дворжака.

Напередодні святкового концерту у Львівській філармонії, 22 грудня о 17:00 в «Alliance française de Lviv» (вул. Огієнка, 18-А), праонука Анрі В’єтана – Аньєс Бріоль В’єтан розповість про свого знаменитого предка та презентує свою книгу «Symphonie en lac majeur – Henry Vieuxtemps l’âme du violon».

Подія відбуватиметься французькою мовою.

Концерт у Львівській національній філармонії відбудеться у партнерстві із «Alliance française de Lviv».

Детальна інформація про подію: https://philharmonia.lviv.ua/event/vieuxtemps-waxman-dvorak/

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...