III Міжнародний конкурс скрипалів ОЛЕГА КРИСИ (17-27 жовтня)

11.10.2019
Опис

Переймаючи досвід найпрестижніших музичних змагань та знаних майстрів, Львів втретє прийме Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси. З 17 до 27 жовтня на сцені Львівської національної філармонії таланти з усього світу змагатимуться за звання найкращих молодих віртуозів. Десять днів насиченої концертної програми представлять поважному журі та слухачам шедеври класики в обрамленні конкурсної напруги. 39 учасників з усіх континентів світу (16-ти країн) – і яскрава, жива, пронизлива та насичена скрипкова музика.

Засновником та організатором проведення професійного конкурсу скрипалів у Львові є Сергій Подолянчук – президент Громадської організації «Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики». Мистецьке об’єднання поставило собі за мету популяризувати класику та відкривати двері для молодих талантів. Коли в місті левів у 2013 році вперше зібралися виконавці та педагоги з Європи, Америки і Азії, захід став неабияким поштовхом для талановитої молоді. Цей крок дозволив привернути увагу міжнародної спільноти та вголос нагадати, що українська музична традиція, яка корінням сягає до найглибшої давнини, тепер оживає після вимушеного “сну” у ХХ столітті.

До проведення конкурсу з самого його заснування залучили видатного маестро та педагога Олега Крису, який погодився надати своє ім’я міжнародному змаганню. Голова журі конкурсу – Олег Криса, уродженець Львова є легендою української скрипкової школи та гордістю України.

Міжнародний проект у Львові був створений в 2013 році і проводиться на постійній основі раз на три роки. Конкурс традиційно складається з трьох турів. Програма конкурсу складна, але має гідну нагороду. Призовий фонд конкурсу за Перше місце20 тисяч євро, за Друге10 тисяч євро, а за Третє8 тисяч євро. Також присуджуються спеціальні нагороди на суму в 1 тисячу євро або у вигляді цінного подарунка.

Конкурс став популярним та престижним у світі не тільки завдяки достойному призовому фонду та поважному складу журі, до якого входять фахові педагоги та видатні скрипалі світового рівня, основним показником стала унікальна бальна система оцінювання виступів конкурсантів. Окрім того, до контролю за голосуванням журі залучено незалежну аудиторську компанію «Контракти-Аудит», що являється безпрецедентним у світі! Таким чином, вже втретє на конкурсі змагаються «важковаговики» – найпрестижніші вищі школи світу, такі як школа Джульяд (США), Істменська школа музики (США), Віденський Університет музики та виконавського мистецтва (Австрія), Університет Моцартеум – Зальцбург (Австрія), Музичний університет Кельну (Німеччина), Берліну, Академія ім. Сібеліуса в Хельсінки (Фінляндія), Музичний університет ім. Ф. Шопена у Варшаві (Польща) та ведучі університети Японії, Південної Кореї, Китаю та ін.

За останні роки Конкурс набув широкого розголосу в світі, тож до Львова планує приїхати велика кількість музикантів, журналістів і критиків. Авторитетне англійське музичне видання – журнал «THE STRAD» (Лондон) виявило бажання висвітлити наш Конкурс в своєму виданні!

Молоді учасники (від 15 до 29 років) торкнуться до складних творів світової спадщини, які вимагатимуть від них цілковитої віддачі та повного занурення. Бах і Бетховен, Паганіні і Брамс, Равель і Чайковський — перелік творів для конкурсантів наповнений шедеврами, кожен з яких — це виклик часом і для досвідченого виконавця. Серед них, в обов’язковій програмі — твори українських композиторів. Цьогоріч виконання у третьому турі концерту для скрипки з оркестром № 5 (2017 року) Євгена Станковича «Питання без відповіді», присвяченого Олегу Крисі. Тож скрипальське змагання буде насиченим та захопливим навіть для пересічного слухача.

Усі тури конкурсу будуть транслюватися в прямому ефірі на каналі YouTube. Цьогоріч вперше запроваджено Приз глядацьких симпатів, який буде надаватись переможцю за результатами голосувань глядачів у соціальних мережах.

Конкурс відкриє переможець другого конкурсу 2016 року – Еллі Сах. Харизма й майстерність, якими американська скрипалька корейського походження підкорила суддів три роки тому, сприяють її кар’єрі — молода зірка невпинно гастролює, а квитки на її концерти закінчуються, щойно потрапляють у продаж. Еллі виступить на сцені національної філармонії на урочистому відкритті конкурсу 18 жовтня о 15:00 год у супроводі Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова».

У всі конкурсні дні вхід на концерти — вільний. Після завершення конкурсу та підбиття підсумків відбудеться гала-концерт.

19 – 20 жовтня — I тур (приміщення Львівського будинку вчених)

22 – 23 жовтня — II тур (Львівська національна філармонія)

25 – 26 жовтня — III тур (Львівська національна філармонія)

27 жовтня — Гала-концерт (Львівська національна філармонія)

Генеральним спонсором конкурсу традиційно виступає український бренд “Світоч”, Львівський виробник – компанія «Ензим» та готель «Вінтаж».

Вперше цього року конкурс відбудеться за підтримки Українського культурного фонду.

Детальна інформація про подію: https://olehkrysa-competition.com/

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...