INSO-Lviv презентує програму до 130-річчя Сергія Прокоф’єва

15.02.2021
Опис

У 2021 році музичний світ святкує 130-ліття від дня народження Сергія Прокоф’єва. З нагоди цієї події Академічний симфонічний оркестр “INSO-Lviv” презентує особливу програму з творами композитора: Сюїту №1 з балету “Попелюшка” та віолончельну Симфонію-концерт. За дириґентським пультом виступить відомий український дириґент, добре знайомій львівській публіці, Володимир Сіренко. Соліст вечора – один із найяскравіших молодих виконавців, віолончеліст Олексій Шадрін.

Сергій Прокоф’єв народився на Донеччині, в селі Сонцівка, де прожив 13 років до свого від’їзду на навчання в Петербург. Для Прокоф’єва властива чуттєва експресія в музичній мові. Він завжди несподіваний і завжди попадає точно в ціль. У своїх щоденниках композитор згадував: “У мене є властивість характеру ставитися до життя легко, воно мене ніколи не зачіпає глибоко, а ковзає злегка на поверхні.” Так і його музика, створена в період тоталітарного режиму, є свіжим ковтком повітря та свободи свідомості.

Казка Шарля Перро неодноразово привертала увагу багатьох композиторів, на її основі були написані  опери та балети, і Сергій Прокоф’єв не став винятком. Він написав балет в період з 1940 по 1944 рік, прем’єра відбулася в листопаді 1945 року у Великому театрі, де в той час танцювала знаменита Галина Уланова. На основі музики до балету композитором створені сюїти для симфонічного оркестру. Музика до вистави “Попелюшка” володіє дивовижною силою, твір яскравий, іскристий і неймовірно чарівний, такий, яким і має бути справжня, добра казка, де справедливість обов’язково переможе, а добро буде винагороджено. Не дарма, Володимир Блок зазначив, що Прокоф’єв був наділений дивним талантом – “підбирати особливі ключі до сердець” за допомогою своєї неймовірної музики.

Симфонія-концерт для віолончелі з оркестром – останній твір С. Прокоф’єва, створений  за безпосередньої участі  Мстислава  Ростроповича. Вперше цей твір було виконано в 1952 році за диригентським пультом вперше, і в останнє у своєму житті стояв Святослав Ріхтер. Цей твір Прокоф’єва стає новаторським, він ламає досі існуючі канони віолончельного мистецтва,  додає віолончелі голос неперевершеної «концертної» сили і музичного проповідника…

З якоюсь надприродною силою Ростропович зблизив і зріднив творчу думку Прокоф’єва з віолончеллю, спонукав новаторську фантазію композитора на цілу реформу, котра перетворила Концерт в Симфонію-концерт, а віолончель – в інструмент-ГІГАНТ, з новою концертною безмежно яскравою палітрою фарб. Симфонію-концерт в її остаточному вигляді чекав посмертний успіх. Довгий час Ростропович залишався її єдиним виконавцем. Твір в трьох частинах (Andante, Allegro quisto, Andante con moto) є вершиною віолончельного виконавства, який став невід’ємною частиною репертуару солістів у всьому світі.

Детальна інформація про подію та квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/prokofiev-130/

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...