INSO-Львів виконає прем’єру британського композитора, присвячену жертвам війни

30.05.2024
Опис

1 червня о 18:00 організатори запрошують відвідати особливу подію симфонічного оркестру INSO-Львів, що пройде у рамках 43. Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”. 

Разом з оркестром виступатимуть вже відомі львівській публіці музиканти – польський контрабасист Кшиштоф Фірлюс та британський диригент Пол Манн. У програмі — премʼєра проникливої Павани Дерека Скотта, присвяченої жертвам війни в Україні, віртуозний Концертний дивертисмент для контрабаса з оркестром відомого кінокомпозитора Ніно Роти, а також найбільш романтична з усіх симфоній фінського композитора Яна Сібеліуса — Симфонія № 1 мі мінор. Це музика, від якої за спиною виростають крила, а в серце повертається віра у добро.

Напередодні ми поспілкувались з британським композитором Дереком Скоттом про його новий твір та обставини створення композиції:

“Ця композиція була розпочата у квітні 2022 року і присвячена жертвам війни в Україні. Приводом стало бажання висловити співчуття тяжкому становищу України, яка зазнала вторгнення російських військ, що є порушенням міжнародного права. Внесок українців у Тодморден, місто, в якому я живу, був вагомим з кінця 1940-х років. Над містом на цвинтарі «Хрестові камені» є український цвинтар, багато років існував український клуб, який приймав людей на танці. Крім того, у мене є близький сусід, українець, родина якого все ще знаходиться в Україні. 

Львівська національна філармонія - INSO-Львів виконає прем’єру британського композитора, присвячену жертвам війни

Тому я був вмотивований написати цю музику. У моїй композиції є кілька навмисних посилань на гімн України, а також коротка і більш невловима згадка на пісню «Ой у лузі червона калина». Це виконання буде для мене великою честю, і я захоплююся тією стійкістю, з якою музиканти беруться за збереження культурної діяльності, поки Україна бореться з варварською агресією”.

Львівська національна філармонія - INSO-Львів виконає прем’єру британського композитора, присвячену жертвам війни
Деталі: https://philharmonia.lviv.ua/event/virtuozy-43-mriia/

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...