Напередодні презентації книги про Олександра Козаренка: стаття Володимира Сивохіпа

19.08.2023
Опис

Українська музична спільнота вшановує світлу пам’ять видатного композитора, музикознавця й піаніста Олександра Козаренка, який відійшов у засвіти цього березня. 24 серпня йому виповнилося б 60 років. Про Козаренка у Львові музикознавець та диригент, генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, Володимир Сивохіп, розповів у статті за матеріалами видання «Олександр Козаренко: Недочитана партитура життя… Спогади про митця» (Івано-Франківськ, 2023) на The Claquers.

Львівська національна філармонія - Напередодні презентації книги про Олександра Козаренка: стаття Володимира Сивохіпа

Напередодні презентації видання та пам’ятного концерту у Львівській філармонії Володимир Сивохіп поділився тим, як проходив знаковий момент становлення митця:

“… це були його «Писанки», його «П’ять весільних ладкань з Покуття», здається, й «Інвенції для чотирьох мелодичних інструментів». Це було несподівано свіжо, несподівано рішуче і надзвичайно цікаво. У цих творах ще тоді зовсім молодий композитор показав своє особливе відношення до фольклору. Це не була та неофольклорна хвиля 1960-70-х років, до якої належали Скорик, Дичко чи Грабовський, — а щось зовсім інше, значно модерніше, свіжіше, й значно витонченіше, водночас наповнене такими старими архаїчними русинськими (в доброму розумінні) елементами…”

 

Запрошуємо наживо відвідати концерт-презентацію видання про Козаренка та фотовиставку його портретів, кількість місць обмежена

Або ж приєднуйтесь онлайн у прямому етері:

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...