Напередодні презентації книги про Олександра Козаренка: стаття Володимира Сивохіпа

19.08.2023
Опис

Українська музична спільнота вшановує світлу пам’ять видатного композитора, музикознавця й піаніста Олександра Козаренка, який відійшов у засвіти цього березня. 24 серпня йому виповнилося б 60 років. Про Козаренка у Львові музикознавець та диригент, генеральний директор Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, Володимир Сивохіп, розповів у статті за матеріалами видання «Олександр Козаренко: Недочитана партитура життя… Спогади про митця» (Івано-Франківськ, 2023) на The Claquers.

Львівська національна філармонія - Напередодні презентації книги про Олександра Козаренка: стаття Володимира Сивохіпа

Напередодні презентації видання та пам’ятного концерту у Львівській філармонії Володимир Сивохіп поділився тим, як проходив знаковий момент становлення митця:

“… це були його «Писанки», його «П’ять весільних ладкань з Покуття», здається, й «Інвенції для чотирьох мелодичних інструментів». Це було несподівано свіжо, несподівано рішуче і надзвичайно цікаво. У цих творах ще тоді зовсім молодий композитор показав своє особливе відношення до фольклору. Це не була та неофольклорна хвиля 1960-70-х років, до якої належали Скорик, Дичко чи Грабовський, — а щось зовсім інше, значно модерніше, свіжіше, й значно витонченіше, водночас наповнене такими старими архаїчними русинськими (в доброму розумінні) елементами…”

 

Запрошуємо наживо відвідати концерт-презентацію видання про Козаренка та фотовиставку його портретів, кількість місць обмежена

Або ж приєднуйтесь онлайн у прямому етері:

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...