На спомин Олександра Козаренка - Львівська національна філармонія

На спомин Олександра Козаренка

Фоє Львівської національної філармонії

Вівторок 22.08.2023 / 18:00

150

Опис

Презентація книги, концерт, фотовиставка

Кількість місць обмежена

Львівська національна філармонія вшановує світлу пам’ять видатного українця, композитора, музикознавця й піаніста Олександра Козаренка, який відійшов у засвіти цього березня. 24 серпня йому виповнилося б 60 років. 22 серпня 2023 року відбудеться презентація науково-публіцистичного видання «Олександр Козаренко: Недочитана партитура життя… Спогади про митця» (концепція видання, упорядкування та редакція доктора мистецтвознавства, професора Ганни Карась; ідея видання та упорядкування — доктора філософії Романа Дзундзи. Івано-Франківськ : Фоліант, 2023). Крім презентації, подія вмістить ще дві складові: виставку фотопортретів та концертну частину, де твори Козаренка прозвучать у виконанні Ірини Ключковської та Мар’яни Самотос.

Презентація книги

Модерувати зустріч-спомин про геніального митця буде генеральний директор Філармонії Володимир Сивохіп. З вітальним словом та оповіддю про видання виступлять Ганна Карась (доктор мистецтвознавства, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Заслужений працівник культури України,  член НТШ, член Національної Спілки композиторів України, лауреат обласної премії ім. Д. Січинського,м. Івано-Франківськ) та Роман Дзундза (доктор філософії,  диригент симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк, м. Івано-Франківськ).

Запрошені особливі гості-спікери:

  • Юрій Луців симфонічний і оперний диригент, лауреат державної премії ім. Т. Г. Шевченка, народний артист України, професор Львівської національної музичної академії  імені М. В. Лисенка
  • Іван Юзюк професор, народний артист України, завідувач кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Львівської  національної  музичної академії  імені М. В. Лисенка
  • Андрій  Содомора письменник, науковець, професор кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка
  • Юлія Курташ-Карп  поетеса 

Концерт

Виконавці:

  • Ірина Ключковська, сопрано
  • Мар’яна Самотос, фортепіано

 

Програма:

Олександр Козаренко (1963–2023). 

  • “Богородице Діво” (Молитва)
  • Три твори з циклу “Сім струн” на вірші Лесі Українки 
    • “Fa” (Сонет)
    • “Sol” (Rondeau)
    • “Si” (Settina)
  • “Писанка” №4 (Tranquillo) з циклу “Писанки” на основі автентичної мелодії з весільних награвань села Мишин (Верховина)
  • Три твори з циклу “П’ять романсів на слова Софії Майданської”
    • “Корабель”
    • “На тарелі когутики…”
    • “Сонет”
  • “Зустріч” із “Триптиху на слова Марти Томенко”

Фотовиставка Сергія Смірнова

Фотовиставка «60 епізодів життя композитора Олександра Козаренка» – це результат 24-річних фотозйомок для газет, журналів, обкладинок для компакт-дисків, а також відвідувань концертних виступів львівським фотохудожником Сергієм Смірновим. Перші кадри були зроблені у 1998 році на прем’єрі  вистави для дітей «Пітер Пен» у театрі ім. М. Заньковецької, для якої Олександр Козаренко написав музику. Завдяки редакційним завданням у львівських газетах «Високий замок» і «Тиждень», які постійно висвітлювали культурне та музичне життя міста в статтях журналістів Григорія Храмова, Галини Вдовиченко, Світлани Веселки та Галини Доможирової, фотокореспондент Сергій Смірнов документував події музичного середовища. Яскравим явищем була діяльність композитора, виконавця та педагога Олександра Володимировича Козаренка, якій зачаровував глядачів своєю майстерністю виконання фортепіанної музики у залах Львівської філармонії, консерваторії ім. Миколи Лисенка, музеї Соломії Крушельницької та на музичній кафедрі в університеті ім. Івана Франка. 

З часом у композитора з’явилась потреба у виданні і оформленні компакт-дисків з авторськими творами класичної музики. І тоді в пригоді стали фотографії з концертів за участю скрипальки, народної артистки України Лідії Шутко, піаніста Олега Криштальського та інших виконавців. Обкладинки для наступних музичних дисків вже фотографувалися окремо, з певною підготовкою одягу та настрою. 

Існувала ще одна суттєва причина, що ускладнювала фотографування… Це — нестача часу і постійні гастролі Маестро по світу. Олександр Володимирович повертався з-за кордону завжди у натхненно-піднесеному стані і, сидячи у львівських кафе, щедро ділився враженнями. Після всіх почутих ідей і вражень лунала думка про необхідність доброї фотографії для афіші. Часу завжди бракувало, але завдяки наполегливості та майстерності фотографа Сергія Смірнова було створено з десяток афіш і обкладинок компакт-дисків, які подобалися пану Олександру Козаренку. 

За рік до смерті композитор передзвонив фотографу і повідомив про  те, що він загубив диск з фотографіями, який треба поновити. Фотограф зібрав всі зроблені ним фотографії Олександра Козаренка за 24 роки співпраці й віддав йому. Але…

Поділитись