LvivNEWS: «Контрасти» запрошують насолодитися музикою молодих львівських композиторів

04.10.2023
Опис

У четвер, 5 жовтня о 17:00 на Міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти» звучатиме музика молодих львівських композиторів. Концерт “Препаровані ландшафти” відбудеться в Концертній залі Дому звуку.  Про те, чим дивуватимуть молоді митці розповіли LvivNEWS.

На цей раз композитори випробовуватимуть поєднання препарованого фортепіано та електроніки. Початкова ініціатива зі створення цих творів зародилась в рамках курсу композиторських технік XX-XXI століття і поступово переросла у повноцінний творчий проєкт. Попри те, що в рамках проєкту стояла чітка умова щодо використаних інструментів, кожен з композиторів пропустив це завдання крізь себе та наділи музику власним стилем та міркуваннями, деякі з них підлились думками стосовно творів.

Сама електронна версія твору виникла рік тому, в голові була ненависть яка перекликалась з молитвою, це і стало основою всього твору. Препароване фортепіано доводить твір до цілісності. Це будуть перші мої виконання де застосовується електроніка, тому для мене таке компонування є новим досвідом, який спонукає послухати цей резонанс і у своїй голові”,  розповів про свою пʼєсу “Oratio Desperationis” Марʼян Філь.

Львівська національна філармонія - LvivNEWS: «Контрасти» запрошують насолодитися музикою молодих львівських композиторів

Своїми враженнями поділилась і композиторка Аліса Формазюк:

Мій твір “Reflection”, що в перекладі з англійської значить “Роздум” є глибоко філософським. Його суть передати ті відчуття, які переживає людина, думаючи про щось хвилююче, важливе для неї, чи навіть ризикове. Ця музика передає безперервні коливання від “так” до “ні”, сумніви, миті страху, часом зневіру і втрату сенсу у міркуваннях.

Про використання електронної музики у своїх творах також розповіли Денис Кучер та Ігнатій Мойсеїв, читайте більше за посиланням.

Більше про концерт молодих львівських композиторів “Препаровані ландшафти“.

Календар подій фестивалю “Контрасти”.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...